گوشی‌های قدیمی هواوی هم به مشکل می‌خورند؟!

همان‌طور که حتماً در جریان هستید، بیش از یک سال است که هواوی مورد تحریم ایالات متحده واقع شده و از همکاری با شرکت‌های آمریکایی منع شده است. البته در طول یک سال گذشته، شرکای آمریکایی توانسته بودند مجوز موقت برای همکاری با این کمپانی دریافت کنند و روابط تجاری خود را تاحدودی ادامه دهند. اما این مجوز هم از دیروز منقضی شده و به این ترتیب دیگر به هیچ وجه امکان ادامه همکاری بین هواوی و شرکت‌های آمریکایی وجود ندارد.

با اینکه تمام گوشی‌های هوشمند هواوی که قبل از 16 مه 2019 ( 26 اردیبهشت 98) تولید شده‌اند، کماکان واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی گوگل و به‌روزرسانی‌های مربوط به برنامه‌های گوگل هستند، اما در این بین یک مشکل وجود دارد. اگر به هر دلیلی مشکلی در جریان به‌روزرسانی نرم افزار گوشی‌های هواوی به وجود بیاید، گوگل امکان همکاری با هواوی را نخواهد داشت و این یعنی مشکل لاینحل خواهد بود.

گوشی هواوی

همچنین به یک علت دیگر هم هواوی احتمالاً نخواهد توانست نسخه جدید برنامه‌های گوگل را با به‌روزرسانی‌های آتی برای دستگاه‌های قدیمی‌تر از 16 مه 2019 منتشر کند. چرا که گوگل باید هر آپدیت جدیدی را که هواوی قصد انتشارش را دارد، تأیید کند و با توجه به ممنوعیت تجاری و فقدان مجوزهای لازم، گوگل قادر به انجام این کار نخواهد بود.

به طور کلی با اینکه سناریوهای مذکور بعید به نظر می‌رسند، اما احتمال کمی وجود دارد که حتی گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی‌تر هواوی هم از محدوده پشتیبانی گوگل خارج شوند.

متأسفانه، هنوز هیچ یک از مقامات رسمی هواوی یا وزارت بازرگانی ایالات متحده در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند و مشخص نیست که برنامه‌ای برای تمدید دوباره مجوز موقت این شرکت وجود دارد یا نه. که اگر چنین برنامه‌ای وجود نداشته باشد، علاوه بر گوشی‌های جدید هواوی، مدل‌های قدیمی‌تر هم احتمالاً با مشکلاتی در زمینه به‌روزرسانی مواجه شده و به نوعی در یک برزخ گرفتار خواهند شد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها