هواوی به سازنده خودورهای برقی تبدیل می‌شود؟!

هواوی در یکی دو سال اخیر به شدت از سوی دولت آمریکا تحت فشار بودده و ممنوعیت‌های مختلفی بر علیه این شرکت وضع شده است. به همین دلیل شاهد هستیم که این شرکت چینی سعی دارد تا سبد محصولات خود را متنوع‌تر کند و به عنوان مثال در ماه‌های اخیر تمرکز زیادی روی پوشیدنی‌های هوشمند و لوازم جانبی صوتی داشته است. در ادامه این تلاش‌ها،‌ خبر می‌رسد که هواوی قصد دارد در بازار خودروهای برقی هم شانس خود را امتحان کند. با دیجی رو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

گزارش جدیدی که امروز منتشر شده ادعا می‌کند هواوی قصد دارد خودروهایی برقی با نام تجاری خود تولید کرده و حتی ممکن است برخی از مدل‌های آن را قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه کند. ظاهراً این شرکت در حال حاضر طراحی خودروهای الکتریکی را به صورت داخلی آغاز کرده و مشغول رایزنی با تأمین کنندگان قطعات است.

هواوی خودورهای برقی می‌سازد

گفته می‌شود ریچارد یو، رئیس گروه تجاری مصرف کنندگان هواوی، که رشد شگفت انگیز این شرکت در دنیای گوشی‌های هوشمند را رقم زده، تمرکز خود را به حوزه خودروهای برقی معطوف کرده است؛ حوزه‌ای که به نظر می‌رسد آینده بسیار درخشانی داشته و در آینده‌ای نزدیک به سمت  تولید انبوه یپش برود. مسئله‌ای که در نهایت باعث کاهش قیمت و افزایش خریدار خواهد شد.

گفته می‌شود هواوی در حال مذاکره با Changan Automobile، یک نهاد دولتی در چین و همچنین گروه تجاری BAIC Group و دیگر خودروسازان است تا از کارخانه‌های آن‌ها برای تولید خودروهای الکترونیکی خود استفاده کند.

شایان ذکر است که اخیراً سخنگوی هواوی با رد شایعات در خصوص تولید خودروهای برقی گفته بود: “هواوی یک شرکت خودروساز نیست. با این وجود از طریق ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) قصد داریم به تأمین کننده قطعات دیجیتالی و جدید برای ماشین‌ها تبدیل شده و امکان تولید خوروهای برقی بهتر را برای خودروسازها فراهم نماییم.”

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.