فلای تودی

ثبت رکورد دریفت 42 کیلومتری با ماشین پورشه تایکان! [تماشا کنید]

پورشه به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان خودروی جهان که مقر اصلی آن در آلمان قرار دارد، به زودی اولین خودروی تمام برقی خود را عرضه خواهد کرد. با این حال، پیش از ورود این محصول به بازار مصرف، مدیران کمپانی خودروسازی آلمانی می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که اولین خودروی برقی آن‌ها چندین رکورد رسمی را در جهان به نام خود ثبت کند. از همین رو، اخیراً یکی از مربیان ارشد مرکز آزمایش پورشه با استفاده از خودروی پورشه تایکان (Porsche Taycan) رکورد جهانی گینس برای طولانی‌ترین دریفت پیوسته یک خودروی الکتریکی را به نام خود ثبت کرد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

دنیس ریترا (Dennis Retera)، یک دریفت‌کار حرفه‌ای و مربی ارشد مرکز آزمایش پورشه در هاکنهایمرینگ، نمونه اولیه پورشه تایکان را که از نوع محور متحرک عقب است در امتداد یک مسیر دایره‌ای با قطر 200 متری به مدت 55 دقیقه در حالت دریفت هدایت کرد، تا اینکه در نهایت شارژ باتری ماشین تمام شد و از حرکت ایستاد!

در این زمان 55 دقیقه‌ای دنیس ریترا موفق شد مسیر دایره‌ای را 210 دور طی کرده و در مجموع مسافت فوق العاده 42.171 کیلومتری را دریفت کند! همان‌طور که گفتیم این یک رکورد جهانی جدید است که در گینس ثبت شد و عنوان طولانی‌ترین دریفت انجام شده با خودروی الکتریکی را به خود اختصاص داد.

رکورد دریفت 42 کیلومتری با ماشین پورشه تایکان

دنیس ریترا در پایان این رکوردگیری گفت:

وقتی برنامه‌های رانندگی پایدار خاموش هستند، دریفت کردن با پورشه برقی بسیار آسان است؛ به خصوص در این مدل که منحصراً از چرخ‌های عقب نیرو می‌گیرد. در این خودرو نیروی کافی همیشه در دسترس است. مرکز ثقل کم و فاصله مناسب بین محور عقب و جلو باعث می‌شوند تا ثبات خودرو به خوبی حفظ شود. طراحی دقیق شاسی و فرمان پورشه تایکان امکان کنترل کامل در تمام شرایط، حتی هنگام دریفت کردن، فراهم می‌کند.

برای اطمینان از رعایت کلیه جوانب احتیاطی لازم و استاندارد بودن همه فاکتورها، تیمی از نقشه برداران به همراه داور گینس، به پیست دریفت آمده بودند. علاوه بر این، یک متخصص دریفت دیگر به نام دنیس ریتزمن هم در محل حضور داشت تا از صحت مسیر و خودرو در این رکوردزنی اطمینان حاصل کرده و در حال دریفت بودن ماشین را تأیید کند.

با تمام این حال، ریترا طوری این رکورد را ثبت کرد که بسیار راحت‌تر از آنچه تصور می‌شد به نظر رسید و تنها اتمام شارژ خودرو باعث توقف کرنومتر شد. در نهایت، ریتزمن هیچ ایرادی به دریفت کردن نگرفت و ریترا موفق شد با خودروی پورشه تایکان این رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند. در ادامه می‌توانید ویدیوی رسمی از ثبت این رکورد را در دیجی رو تماشا کنید.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها