گوشی Mate 20 هوآوی احتمالا مجهز به صفحه‌ی OLED خواهد بود

در ادامه‌ی تلاش هوآوی برای رسیدن به جایگاه بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی تلفن همراه، گزارشات حاکی از آنند که هوآوی، صفحه‌های بزرگ 6.9 اینچی OLED را از سامسونگ برای استفاده در یکی از گوشی‌های آینده‌ی خود خریداری کرده‌ است.

این گزارش که توسط The Bell منتشر شده، بیان می‌دارد که سامسونگ نمونه‌هایی را به این شرکت چینی ارسال کرده است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، تولید انبوه این صفحات‌ به زودی در سه ماهه‌ی سوم 2018 شروع خواهد شد. هم‌چنین، در مورد گوشی‌ای که از این پنل‌ها استفاده می‌کند، تاریخ عرضه‌ی احتمالی سه ماهه‌ی چهارم سال جاری میلادی مشخص شده است. هنوز معلوم نیست که این گوشی خوش شانس کدام گوشی خواهد بود، اما گزینه‌های پیش روی هوآوی تا حدی مشخص هستند.

با توجه به اینکه این صفحات OLED هستند و دارای اندازه‌ی بزرگی خواهند بود، به نظر قطعی می‌رسد که آن‌ها در پرچم‌دار بعدی هوآوی به کار گرفته شوند. این گزینه‌ها را به سری P30 هوآوی و یا سری Mate 20 محدود می‌کند. اما با توجه به این‌که سری P در میان پرچم‌داران به نسبت Mate در سطح پایین‌تری قرار دارد و هوآوی قصد معرفی نسل بعدی گوشی‌های خود را تا حداقل MWC 2019 ندارد، احتمالا سری P از رقابت حذف شود و این پنل‌ها در گوشی‌های Mate 20 به کار گرفته شوند.

در حال حاضر، انتظار می‌رودMate 20  و Mate 20 Pro حدود ماه اکتبر رونمایی شوند و احتمال Mate 20 Pro فقط دارای صفحه‌های OLED باشد. در سال‌های گذشته، Mate معمولی دارای صفحه‌ای اندازه‌ی گوشی‌های سری P بوده و Mate Pro هم همیشه دارای صفحه‌ی بزرگ‌تری بوده است. پس به احتمال قریب به یقین صفحه‌های 6.9 اینچی در نسخه‌ی Pro این گوشی دیده شوند. پس نسخه‌ی معمولی این گوشی نیز دارای صفحه‌ی 6.1 اینچی، به اندازه‌ی گوشی P20 Pro خواهد بود.

در حال حاضر، همه‌ی این موارد در حد حدس و گمان هستند و هوآوی ممکن است یک گوشی کاملا جدید را حول محور این پنل‌ها تولید کند؛ اما با توجه به اینکه Mate 20 به زودی عرضه می‌شود و صفحه‌های این سری خیلی بزرگ هستند، پنل 6.9 اینچی بدون حاشیه چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

 

منبع PhoneArena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.