آی پینز

گوشی ASUS ROG در صدر بنچ مارک‌های پردازنده قرار گرفت

ظاهرا ایسوس در انتخاب واحدهای پردازنده‌ی اسنپ دراگون 845 بسیار دقیق عمل کرده و فقط آن‌هایی را در گوشی ROG جدید خود به کار برده که بتوانند فرکانس 2.96 گیگاهرتزی را داشته باشند. این فرآیند به این گوشی اجازه داده تا نسبت به دیگر پرچم‌داران و گوشی‌های گیمینگ برتری 200 مگاهرتزی به دست آورد که آن را در بنچ مارک‌ها به صدر جدول رسانده است. برای خنک نگه داشتن این چیپ‌ها، ایسوس یک پخش کننده‌ی حرارت مسی روی آن‌ها قرار داده و آن‌ها را به یک محفظه‌ی بخار 3 بعدی متصل کرده است. همه‌ی این زحمت‌ها همان‌طور که در بالا اشاره کردیم ظاهرا نتیجه داده و این گوشی در جدیدترین بنچ‌ مارک‌ها در مقایسه با دیگر گوشی‌های مجهز به این پردازنده، هرچند با اختلاف کم، در صدر قرار دارد. با این اوصاف، هنوز چندماه تا عرضه‌ی گوشی ROG زمان باقی مانده و این گوشی می‌تواند هم‌چنان بهبود یابد.

گوشی ASUS ROG در صدر بنچ مارک‌های پردازنده قرار گرفتمشخص نیست که آیا در بنچ مارک چند هسته‌ای گوشی راگ از حالت X استفاده شده است یا خیر؛ در این حالت، چهار هسته‌ی کندتر در اسنپ دراگون 845 غیرفعال می‌شوند و سرعت ساعت کمینه‌ی چهار هسته‌ی بزرگ‌تر افزایش می‌یابد.

همان‌طور که می‌بینید، هسته‌های بزرگ‌تر بیشتر قدرت را در تست چند هسته‌ای ارائه می‌دهند. زمانی که یک هسته 2500 امتیاز دارد، چهار هسته باید 10000 امتیاز بگیرند؛ اما این اتفاق به خاطر حرارت نمی‌افتد. یک هسته می‌تواند کار کند و چهار هسته‌ی دیگر باید آهسته‌تر شوند. بنابراین، غیرفعال کردن هسته‌های کوچک‌تر به هسته‌های بزرگ‌تر اجازه‌ی کار بهینه‌تر را می‌دهند.

البته ایسوس یک سیستم خنک‌کننده‌ی انتخابی نیز برای این گوشی ارائه خواهد داد که در جلسه‌های طولانی‌تر گیمینگ، بی‌شک به کار خواهد آمد!گوشی ASUS ROG در صدر بنچ مارک‌های پردازنده قرار گرفت

منبع GSMArena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها