هواوی میت 30 پرو پادشاه جدید DxOMark لقب گرفت!

جدیدترین گوشی پرچمدار هواوی یعنی میت 30 پرو که از سخت افزار بسیار جذابی بهره می برد، موفق شد با پشت سر گذاشتن گلکسی نوت 10 پلاس سامسونگ، خود را به عنوان دارنده بهترین دوربین در میان گوشی‌های هوشمند معرفی کند. DxOMark که به ارزیابی و رده‌‎بندی دوربین‌های مختلف و از جمله دوربین گوشی‌های هوشمند می‌پردازد، در جدیدترین رتبه‌بندی خود، هواوی میت 30 پرو را بالاتر از گلکسی نوت 10 پلاس و در رده نخست جای داده است. پرچمدار هواوی در زمینه عکاسی از سوژه‌های ثابت توانسته امتیاز 131 را از DxOMark کسب کند که بالاترین امتیاز تا به امروز محسوب می‌شود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

همان طور که احتمالاً اطلاع دارید، DxOMark به تازگی سیستم بررسی دوربین گوشی‌ها را تغییر داده و تست دوربین عریض و حالت شبانه را هم به فاکتورهای خود اضافه کرده است. حال، هواوی میت 30 با همین شیوه جدید مورد بررسی قرار گرفته و توانسته در زمینه عکاسی شبانه هم در جایگاه نخست قرار بگیرد. همچنین، این گوشی هوشمند قدرتمند با اینکه به جای بزرگنمایی 5 برابری در هواوی پی 30 پرو، تنها از بزرگنمایی 3 برابری پشتیبانی می‌کند، توانسته امتیاز خوبی در این بخش کسب کرده و نشان دهد که از لحاظ کیفیت بزرگنمایی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

هواوی میت 30 پرو

با این وجود، در تست دوربین فوق عریض، DxOMark گوشی جدید هواوی را مورد انتقاد قرار داده و به میدان دید باریک آن ایراد گرفته است. اما به نظر می‌رسد، این یک تصمیم آگاهانه از سوی هواوی بوده تا بتواند به کیفیت مطلوب خود دست پیدا کرده و از مشکلاتی مانند افت کیفیت در گوشه‌های عکس دوری کند.

هواوی میت 30 پرو در زمینه ضبط ویدیو هم توانسته امتیاز 100 را کسب کند که نمره قابل قبولی است و تنها یک امتیاز از گلکسی نوت 10 پلاس کمتر است. از جمله نواقصی که در بخش ضبط ویدیو اشاره شده، می‌توان به عدم پشتیبانی از HDR و دامنه رنگی محدود در فضاهای بسته اشاره کرد. اما با این حال، این گوشی پرچمدار به لطف فوکوس خودکار دقیق و سریع و همچنین تثبیت تصویر در حالت ضبط ویدیو، موفق شده در این بخش نیز امتیاز بسیار خوبی کسب کند.

هواوی میت 30 پرو

و اما در مورد دوربین سلفی میت 30 پرو هم باید گفت این دوربین با کسب امتیاز 90 توانسته در جمع 5 مدل برتر قرار گرفته و گوشی‌هایی نظیر پی 30 پرو پیکسل 3 را پشت سربگذارد. دوربین سلفی میت 30 پرو در زمینه عکاسی از سوژه‌های ثابت عملکرد بسیاری خوبی داشته و سنسور مدت پرواز جدید آن هم در تشخیص عمق بسیار خوب عمل می‌کند، اما با این حال عدم بهره‌مندی از فوکوس خودکار ضربه بزرگی به کیفیت آن زده است. اما مهم‌ترین نقطه ضعف دوربین سلفی این گوشی بدون تردید، کیفیت نه چندان قابل قبول آن در ضبط ویدیو است که به وضوح تصویری 1080p محدود شده و تثبیت تصویری آن هم به هیچ وجه انتظارات را برآورده نمی‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها