هواوی سودآورترین کمپانی اندرویدی در سه ماهه سوم امسال

گزارش جالب توجه جدیدی توسط Strategy Analytics منتشر شده که میزان سودآوری کمپانی‌های بزرگ تولید کننده گوشی هوشمند در سه ماهه سوم سال جاری را به نمایش می‌گذارد.

بنابراین گزارش، صنعت گوشی‌های هوشمند به طور کلی در سه ماهه سوم امسال 9.4 میلیارد دلار سود به دست آورده که اپل با کسب 8.5 میلیارد دلار معادل 91 درصد از سود کلی را به خود اختصاص داده و با اقتدار در صدر جدول ایستاده است. اما نکته جالب توجه اینجاست که هواوی برای نخستین بار در رتبه دوم قرار گرفته است.

strategy-analytics-apple-captures-record-91-percent-share-of-global-smartphone-profits-in-q3-2016قرار گرفتن هواوی در رتبه دوم به این معناست که این کمپانی اکنون به سودآورترین کمپانی تولیدکننده گوشی‌های هوشمند اندرویدی تبدیل شده است. هواوی در سه ماهه سوم امسال، 2.4 درصد از سود صنعت گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده که مبلغ آن معادل 0.2 میلیارد دلار می‌شود.

Neil Mawston، مدیر اجرایی Strategy Analytics بر این باور است که موفقیت هواوی در سه ماهه سوم سال جاری به دلیل عرضه کارآمد، بازاریابی مؤثر و خط تولید قدرتمند این کمپانی به دست آمده است. هواوی چندین دیوایس قدرتمند در بازار دارد که از آن‌ها می‌توان به هواوی P9 اشاره کرد که تاکنون بیش از 9 میلیون فروش داشته است و دیگری نیز مدل میت 9 است که به تازگی توسط این کمپانی معرفی شد.

در همین رابطه، دو کمپانی ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) به ترتیب رتبه‌های سوم و چهارم بیشترین سود در سه ماهه سوم سال جاری را به خود اختصاص داده‌اند که فاصله چندانی نیز با هواوی ندارند. در واقع هر دو کمپانی ذکر شده 2.2 درصد از سود بازار کلی گوشی‌های هوشمند را در سه ماهه سوم به خود اختصاص داده‌اند که مبلغی در حدود 0.2 میلیارد دلار می‌شود. این کمپانی‌ها با عرضه دیوایس های قدرتمند و در عین حال ارزان قیمت توانسته‌اند به این جایگاه برسند و افزایش تقاضا در کشورهای آسیایی نیز به طور واضح به کمک آن‌ها آمده است.

جالب توجه است که هر سه کمپانی سودآور تولید کننده گوشی های اندرویدی متعلق به کشور چین هستند و این آمار نشان میدهد مشتریان در زمان خرید گوشی هوشمند جدید به قیمت توجه زیادی دارند و این کمپانی ها با ارائه محصولات مقرون به صرفه به خوبی توانسته اند نظر مردم را به خود جلب کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع androidauthority
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها