هواوی پی 30 پرو از سنسور 38 مگاپیکسلی IMX607 سونی استفاده خواهد کرد

هواوی با عرضه گوشی پی 20 پرو نشان داد که دوربین اینگونه محصولات در استراتژی شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. هواوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) اولین گوشی هوشمندی بود که از دوربین پشتی سه لنزه استفاده می‌کرد و به نظر می‌رسد استراتژی هواوی برای ارائه فناوری‌های نوین در زمینه دوربین، سال آینده میلادی نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات جدیدی که به تازگی فاش شده، هواوی پی 30 پرو اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که از سنسور تصویری معرفی نشده IMX607 سونی استفاده خواهد کرد. این طور که گزارش شده، سنسور مذکور از رزولوشن فوق العاده 38 مگاپیکسلی پشتیبانی کرده و البته عملکردی مشابه با دوربین اصلی پی 20 پرو خواهد داشت. البته در این بین تغییرات کوچکی نیز اعمال شده که می‌تواند باعث بهبود بیشتر کیفیت عکس‌ها شود.

Sony IMX607 600x313 - هواوی پی 30 پرو از سنسور 38 مگاپیکسلی IMX607 سونی استفاده خواهد کرد

دوربینی که در پرچمدار فعلی هواوی به کار گرفته شده بر فیلتری موسوم به Quad Bayer تکیه دارد و از دو سطح نورگیری مختلف استفاده می‌کند. در واقع نیمی از پیکسل‌ها برای نورگیری طولانی و نیمی دیگر برای نورگیری کوتاه در نظر گرفته شده‌اند و با این ترفند کیفیت کلی عکس‌ها به مراتب بالاتر می‌رود. با این حال سونی در سنسور جدید خود به جای Quad Bayer از یک فیلتر جدید به نام Dual Bayer به همراه آرایه کدی HDR سفید استفاده کرده است.

این پیکربندی جدید به دوربین اجازه می‌دهد تا از پیکسل‌های سفید برای جذب بهتر نور و در نتیجه ثبت جزئیات بیشتر استفاده کند. بنابراین نیاز به یک لنز جداگانه تک رنگ کاملاً از بین رفته و راه برای طراحی یک دوربین زاویه باز جدید مانند آنچه که در هواوی پی 20 پرو دیده‌ایم، باز خواهد شد.

سنسور تصویری معرفی نشده سونی در کنار بهبود عملکرد دوربین در شرایط نور کم، از فوکوس خودکار تشخیص فاز با پیسکل‌های چهارگانه نیز پشتیبانی کرده و بدین ترتیب قابلیت فوکوس خودکار سریع‌تر و دقیق‌تری را ارائه می‌کند. علاوه بر این، سنسور درونی دما و نور محیطی و همچنین قابلیت حذف نویز نیز در سنسور جدید بسیار بهینه‌تر و بهبود یافته‌تر خواهد بود.

منبع phonearena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.