اخراج 200 نفر از کارکنان دفتر سوئد سونی موبایل؛ تقلای سونی برای ماندن در بازار!

بخش گوشی‌های هوشمند سونی یا همان سونی موبایل به سرعت در حال از دست دادن پول و البته سهم خود از بازار گوشی‌های هوشمند است. حال شرکت مادر، یعنی سونی، تصمیم گرفته تا برای برطرف کردن مشکل اول و بهبود شرایط مالی این بخش، نیمی از مخارج آن را طی سال‌های آتی کاهش دهد.

این کاهش هزینه‌ها ظاهراً از دفتر سونی موبایل در شهر لوند کشور سوئد آغاز شده است. دفتر شهر لوند سابقاً به عنوان یکی از ادارات مرکزی سونی موبایل شناخته می‌شد که البته چند سال پیش به شهر توکیو انتقال داده شد. با این حال، هنوز حدود 1200 نفر در این دفتر مشغول به کار هستند.

با اینکه جزئیات زیادی در رابطه با آمار کارکنان دفتر سونی موبایل در شهر لوند در دست نیست اما گفته می‌شود که حدود 800 نفر از کارکنان آن مستقیماً توسط سونی موبایل استخدام شده‌اند، در حالی که مابقی کارکنان به صورت قراردادی مشغول به کار بوده یا برای بخش‌های دیگر کار می‌کنند. حال به نظر می‌رسد سونی در نظر دارد تا انتهای ماه مارس 2019 یک چهارم از 800 کارمند خود در شهر لوند (200 نفر) را اخراج کند.

سونی موبایل

استفان اولسون (Stefan Olsson)، مسئول اداره لوند می‌گوید کاهش پنجاه درصدی هزینه‌ها به معنای اخراج نیمی از کارکنان نیست. در واقع سونی در حال بازنگری در شیوه کسب و کار خود است و از همین رو نمی‌تواند جزئیات زیادی را در این مورد فاش کند.

سونی موبایل سال گذشته میلادی 13.5 میلیون گوشی به فروش رساند و انتظار می‌رود این رقم در سال جاری تنها 10 میلیون باشد. میزان فروش گوشی‌های سونی در چند سال گذشته همواره رو به کاهش بوده، به طوری که گزارش سه ماهه سوم 2018 تنها فروش 7 میلیون گوشی را نشان می‌دهد. البته این اولین بار نیست که سونی به فکر کاهش هزینه‌های بخش موبایل خود می‌افتد و پیش از این برنامه اولیه شرکت بر کاهش 30 درصدی هزینه‌ها تمرکز داشت که حالا به 50 درصد رسیده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.