پاسخ هواوی به تحریم‌های جدید آمریکا: مردم آمریکا بیش‌تر ضرر خواهند کرد!

اندی پوردی (Andy Purdy)، مدیر ارشد امنیتی هواوی در ایالات متحده به تازگی در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ داشته گفت است اقدامات تازه آمریکا علیه هواوی بیش از این که به این شركت لطمه بزند، باعث زیان دیدن مردم آمریکا خواهد شد. اشاره این مقام ارشد هواوی به تحریم‌هایی است که اخیراً توسط دولت آمریکا اجرایی شده تا ارتباط هواوی را با زنجیره تولید و عرضه تراشه‌های پردازشی قطع کند.

به گفته آقای پوردی هواوی در نهایت اوضاع را سر و سامان داده و خود را با شرایط جدید وفق خواهد داد، اما بسیاری از شهروندان آمریکایی شغل خود را از دست خواهند داد، چرا که این اقدام دولت ایالات متحده بر صنعت جهانی تأثیرگذار خواهد بود. گسترش محدودیت‌ها علیه هواوی مطمئناً این شرکت را وادار خواهد کرد تا کل زنجیره تأمین خود را به چین منتقل کرده و در تمامی زمینه‌های کسب و کار خود، از شرکای آمریکایی و جهانی فاصله بگیرد.

اندی پوردی هواوی
اندی پوردی، مدیر ارشد امنیتی هواوی در ایالات متحده

این مدیر ارشد هواوی همچنین اشاره کرده است که وقتی هواوی در طولانی مدت از فناوری‌های آمریکایی مستقل شود، این شرکت دیگر به شرایط قبلی باز نخواهد گشت. حتی ممکن است سایر شرکت‌های چینی هم از این رویه پیروی کنند و در نهایت صنعت آمریکا در این زمینه آسیب ببیند و شاید این آسیب به صنایع بیشتری هم گسترش پیدا کند.

اندی پوردی همچنین ابراز نگرانی کرده که دولت چین در اقدامی متقابل، شرکت‌های آمریکایی نظیر اپل را تحریم کند که در این صورت جنگ تجاری بین دو کشور وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.