رشد قابل توجه هواوی در سال 2020 با وجود تحریم‌های آمریکا

گزارش سالانه هواوی برای سال 2020 منتشر شده و این شرکت ادعا می‌کند که اعداد به دست آمده با آنچه پیش‌بینی شده بود، مطابقت داشته و رشد حداکثری را نشان می‌دهند. بر این اساس،‌ درآمد فروش هواوی در سال 2020 برابر 891.4 میلیارد یوان (136.7 میلیارد دلار) و سود خالص آن 64.6 میلیارد یوان (9.9 میلیارد دلار) بوده است. این یعنی درآمد شرکت در مقایسه با سال قبل از آن 3.8 درصد و سود حاصله نیز 3.2 درصد افزايش یافته است. این آمار و ارقام از آنجا حائز اهمیت و قابل توجه هستند که از سال 2019 هواوی با تحریم‌های سفت و سخت دولت آمریکا مواجه بوده و اوضاع مناسبی را در بازارهای جهانی سپری نمی‌کند.

بر اساس گزارش هواوی، درآمد این شرکت در قاره آمریکا در سال 2020 چیزی در حدود 24.5 درصد کاهش یافته در حالی که حجم فروش در داخل چین از 59 درصد در سال 2019 به 66 درصد رسیده است. این شرکت به لطف راه‌اندازی گسترده و پرقدرت 5G در چین شاهد رشد قابل ملاحظه در تجارت مخابراتی بی‌سیم خود بوده است و شرکای آن نیز در اروپا، خاورمیانه و آفریقا به ارائه خدمات نسل پنجم پرداختند.

نمودار رشد هواوی در سال 2020

اگر چه بخش محصولات مصرفی هواوی در مجموع از سال 2019 به این سو کمی رشد کرده، اما میزان فروش گوشی‌های هوشمند آن کاهش یافته و بخش عمده‌ای از سهم بازار خود در برخی از بازارهای اروپایی را به سایر تولید کنندگان چینی داده است. در واقع، در سه ماهه چهارم سال 2020 هواوی برای اولین بار در طی سالیان اخیر، از افت فروش (هرچند ناچیز) گوشی‌های هوشمند خود خبر داد.

خبرگزاری بلومبرگ پیش از این گزارش کرده بود که تحریم‌های ایالات متحده علیه هواوی در سال 2019 منجر به رقم خوردن سخت‌ترین سال برای این شرکت شده است. در ادامه،‌ با ظاهر شدن نشانه‌هایی از کند شدن فروش گوشی‌های هوشمند، هواوی تصمیم گرفت تا در دیگر بخش‌ها مانند کشاورزی هوشمند، مراقبت‌های بهداشتی و خودروهای برقی تمرکز خود را بیشتر کرده و به رشد خوبی دست پیدا کند.

0 0 رای
امتیاز دهید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها