در پی دیدار رؤسای جمهور آمریکا و چین، ممنوعیت تجاری هواوی سبک‌تر شد

رؤسای جمهور دو کشور آمریکا و چین در یکی دو روز گذشته با هم ملاقات کردند و تصمیم گرفتند تا مذاکرات تجاری را از سر بگیرند. در این بین شرکت هواوی هم مهم‌ترین موضوع چانه زنی دو طرف بوده است. ممنوعیت اولیه این شرکت چینی از اواخر ماه مه اجرایی شده بود و اکنون کاخ سفید به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا در حوزه تکنولوژی هایی که به طور گسترده در بازار در دسترس هستند، با هواوی تجارت کنند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

لری کودلو (Larry Kudlow)، رئیس شورای ملی اقتصادی ایالات متحده، روز گذشته در مصاحبه با شبکه خبری Fox News گفت که شرکت های تولید کننده ریز پردازنده به طور خاص مجاز خواهند بود محصولاتی را به هواوی بفروشند که در سایر کشورها هم به طور گسترده ای فروخته می شود. به این معنی که اگر یک سخت افزار یا تکنولوژی خاص در بازارهای دیگری غیر از آمریکا هم یافت می شود، شرکت های آمریکایی مجاز به تجارت آن‌ها با تمامی شرکت‌ها، از جمله هواوی، و باقی ماندن در کورس رقابت خواهند بود. با این حال، ممنوعیت صادرات به هواوی در مورد محصولاتی که نگرانی‌های امنیتی در مورد آن‌ها وجود دارد، همچنان پابرجا است.

نمایندگان هر دو حزب کنگره در مورد تجدید نظری که در رابطه با ممنوعیت تجاری هواوی اعمال شده، ابراز نگرانی کرده اند، و یکی از سناتورها نیز اعلام کرده اگر این یک امتیاز بزرگ برای شرکت چینی باشد، در این صورت یک عقب گرد بزرگ محسوب خواهد شد. البته کودلو اشاره کرده که توافق اخیر نهایی نشده و در هفته های آتی می توانیم انتظار خبرهای بیشتری را در این رابطه داشته باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید