اوضاع نابسامان هواوی در اروپا و افزایش فروش پرچمدارهای دست دوم!

بخش تولید گوشی هواوی در حال حاضر در معرض خطر بزرگی قرار گرفته و تحریم‌هایی که علیه این شرکت شده، باعث شده‌اند پیش‌بینی در مورد آینده این شرکت بسیار سخت باشد. گزارش‌هایی هم که به تازگی منتشر شده‌اند، نشان می‌دهند آینده نامشخص هواوی بر روی آمار فروش گوشی‌های این شرکت نیز تأثیر خود را گذاشته و میزان فروش این محصولات با افت شدیدی روبرو شده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

مدیران وب سایت مبادله‌ای Music Magpie که در زمینه خرید انواع کالاهای دست دوم مانند کتاب، سی دی و دی وی دی، کنسول بازی و البته گوشی‌های هوشمند، فعالیت می‌کند و به نوعی سمساری عصر دیجیتال به شمار می‌رود، اخیراً در مصاحبه‌ای که با TechRadar داشته‌اند خبر از افزایش ناگهانی فروشندگان گوشی‌های هواوی داده‌اند. به گفته مسئولان این وب سایت، تنها 24 ساعت پس از اعلام توقف همکاری گوگل با هواوی، آمار گوشی‌های دست دوم تحویل داده شده از این برند 154 درصد افزایش داشته که نشان از نگرانی و تردید کاربران نسبت به آینده هواوی دارد.

پرچمدار سال گذشته این شرکت، یعنی هواوی پی 20 به سرعت تبدیل به برترین گوشی مبادله‌ای Music Magpie شده و این در حالی است که وب سایت مذکور تنها 20 درصد از قیمت اصلی گوشی را به فروشندگان پرداخت می‌کند! دیگر مدل‌های پرطرفدار هواوی مانند پرچمدارهای سری میت هم توسط کاربران فروش زیادی داشته‌اند و در بین 10 محصول برتر این سایت از لحاظ میزان مبادله، قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر، به گزارش ADSLZone، محدودیت‌های اعمال شده بر علیه هواوی، در اسپانیا نیز تأثیر منفی شدیدی بر فروش محصولات این شرکت داشته است. این طور که در این گزارش آمده، تنها در طی 36 ساعت گذشته بیش از 10,000 پیش خرید گوشی‌های هواوی توسط خریداران و در شعبه اسپانیای آمازون، لغو شده است. علاوه بر این، کمپین فروش ویژه‌ای هم که هواوی قرار بود در وب سایت آمازون به راه بیندازد، لغو شده و دیگر برگزار نخواهد شد. در کنار همه این‌ها، خبر رسیده که هواوی کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال و خرده فروشی خود را هم در اسپانیا متوقف کرده و حتی تبلیغات پرچمدار اخیر این شرکت یعنی هواوی پی 30 پرو هم دیگر انجام نخواهد شد!

هنوز اطلاعات بیشتری از دیگر کشورهای اروپایی و اوضاع هواوی در بازار آن‌ها منتشر نشده، اما با توجه به همین دو گزارش می‌توان گفت همان طور که انتظار می‌رفت، اتفاقات چند روز گذشته تأثیر بسیار بدی بر کسب و کار گوشی‌های هواوی داشته و این شرکت چینی با بحران بزرگی روبرو شده است. با اینکه هنوز همه چیز برای هواوی به پایان نرسیده و می‌توان امیدوار بود که شرایط در روزهای آتی تغییر کند، اما حتی اگر این شرکت بتواند از بحرانی که گرفتارش شده جان سالم به در ببرد، مطمئناً آسیب‌های بسیار شدیدی خواهد دید که به این زودی‌ها قابل جبران نخواهند بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar