آمریکا 6 ماه دیگر هم به هواوی فرصت می‌دهد؟

شش ماه است از زمان وضع تحریم‌های آمریکا علیه هواوی و قرار دادن نام این شرکت چینی در لیست سیاه تجاری ایالات متحده می‌گذرد. حتماً اطلاع دارید که با وضع این تحریم‌ها، هواوی عملاً از همکاری با شرکت‌های آمریکایی منع شده و فروش هرگونه خدمات و یا سخت افزار به این کمپانی غیرقانونی اعلام شده است. با این حال، هنوز تحریم‌های آمریکا به طور کامل برقرار نشده‌اند و معافیت‌هایی که برای برخی شرکت‌های آمریکایی در نظر گرفته شده، فعلاً دست هواوی را تاحدودی باز گذاشته است.

دومین دوره این معافیت‌ها که از ماه اوت شروع شده بود، روز سه‌شنبه 19 نوامبر (28 آبان) به پایان خواهد رسید و همین مسئله موجب بروز دوباره نگرانی‌هایی در بازار گوشی شده بود. اما با توجه به گزارش جدید Politico، انتظار می‌رود وزارت بازرگانی ایالات متحده 6 ماه دیگر به هواوی و شرکت‌های آمریکایی فرصت همکاری خواهد داد.

سومین دوره معافیت هواوی به این شرکت اجازه خواهد داد تا کماکان از آن دسته از گوشی‌ها و دستگاه‌هایی که از خدمات شرکت‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، پشتیبانی کند. بنابراین، اگر این گزارش صحت داشته باشد، حداقل تا شش ماه دیگر هم نگرانی خاصی در رابطه با دستگاه‌های هواوی وجود نخواهد داشت و به طور معمول می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. با این حال، هنوز دولت ایالات متحده به طور رسمی این مسئله را اعلام نکرده، اما به احتمال زیاد تا قبل از پایان دوره فعلی، این کار نیز انجام خواهد شد.

هواوی نوا 5 تی

البته حتی اگر تحریم‌های کامل آمریکا علیه هواوی برای 6 ماه دیگر هم به تعویق بیفتد، کماکان هیچ یک از دستگاه‌های اندرویدی جدید این شرکت قادر به استفاده از خدمات گوگل پلی نخواهند بود. در حال حاضر، گوشی‌های سری میت 30 از خدمات گوگل اپس یا Gapps برخوردار نیستند و هیچ راه حلی هم برای این مشکل ارائه نشده است.

علیرغم اینکه ویلبور راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده، چند هفته پیش اظهار داشته بود دولت آمریکا مجوزهایی را برای تجارت با هواوی در اختیار برخی شرکتهای آمریکایی خواهد گذاشت، هنوز در این رابطه هیچ خبری به صورت رسمی اعلام نشده و معلوم نیست مجوزها بالاخره صادر خواهند شد یا نه. با توجه به اینکه جنگ تجاری آمریکا و چین همچنان ادامه دارد، باید منتظر ماند و دید در چنین شرایطی آیا هواوی بالاخره به یک توافق و معافیت دائمی دست خواهد یافت یا نه.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها