آمریکا برقراری کامل تحریم‌های هواوی را برای 3 ماه دیگر هم به تعویق انداخت

اگر به خاطر داشته باشید، حدود یک هفته پیش بود که زمزمه‌هایی از تمدید دوباره معافیت‌های هواوی از سوی وزارت بازرگانی آمریکا شنیده شد. حال، مشخص شد که این شایعات و گمانه‌زنی‌ها تاحدودی صحت داشته‌اند و شرکت چینی هواوی برای 3 ماه دیگر هم قادر خواهد بود با بخش عمده‌ای از شرکای آمریکایی خود همکاری داشته باشد.

از اواخر اردیبهشت سال جاری و در پی شدت گرفتن جنگ تجاری بین آمریکا و چین، دولت دونالد ترامپ اقدام به اعمال تحریم‌های شدیدی علیه هواوی کرد که عملاً باعث خروج این شرکت از ایالات متحده و کشورهای هم پیمان آمریکا می‌شد. البته این تحریم‌ها تا به حال، دو بار به تعویق افتاده‌اند تا به گفته مقامات آمرکایی، شرکت‌ها و اپراتورهای این کشور فرصت پیدا کردن جایگزین و قطع همکاری با هواوی را داشته باشند.

شاید بتوان گفت یکی از بزرگ‌ترین لطمه‌هایی که تحریم‌های آمریکا به هواوی وارد کرد، قطع همکاری این شرکت با گوگل بود که در نهایت باعث شد پرچمدارهای اخیر هواوی یعنی میت 30 و میت 30 پرو بدون خدمات و سرویس‌های محبوب گوگل مانند پلی استور وارد بازار شوند. با اینکه هواوی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا سعی کرد با معرفی سیستم عامل همراه خود به نام هارمونی او اس، جای خالی سرویس‌های گوگل را پر کند، اما این پروژه هنوز به جایی نرسیده و به نظر نمی‌رسد حداقل در آینده نزدیک بتواند دردی از شرکت هواوی دوا کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها