آی پینز

ثبت تصویری شامل 15000 کهکشان توسط تلسکوپ فضایی هابل!

تلسکوپ فضایی هابل مطمئناً یکی از برترین اختراعات بشر در زمینه علم نجوم بوده و دریچه جدیدی را برای مطالعه جهان پیرامون ما به روی دانشمندان باز کرده است. تصاویری که این تلسکوپ ثبت کرده و اخیراً توسط ناسا منتشر شده‌اند، واقعاً انسان را به تفکر وا می‌دارند و باعث می‌شوند تا احساس کوچکی و حقارت به او دست دهد!

تصویری که به تازگی و به لطف تلسکوپ فضایی هابل از کیهان به دست آمده و توسط سازمان ناسا منتشر شده، با استفاده از دید ماوراء بنفش یکی از گسترده‌ترین مناظر کهکشان را پیش روی ما قرار داده است. ترکیب نور نور ماوراء بنفش با داده‌های مادون قرمز و نور مرئی به دست آمده از تلسکوپ فضایی به دانشمندان اجازه داده تا این نقشه باور نکردنی از تاریخ تکاملی جهان را بسازند.

تصویر تلسکوپ هابل
برای مشاهده در اندازه واقعی بر روی تصویر کلیک کنید

به گفته ناسا این تصویر “یکی از بزرگترین مناظر پانورامای آتش و خشم حاصل از تولد ستاره‌ها در نقاط دور دست جهان است“. از آنجا که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا نور از کهکشان‌های به ما برسد، اینگونه تصاویر در واقع دریچه‌ای به گذشته محسوب می‌شوند. این تصویر اجازه می‌دهد که ستاره شناسان در زمان به عقب برگشته و ستاره هایی را که طی 11 میلیارد سال گذشته متولد شده‌اند، شناسایی کرده و نحوه شکل گیری حدود 15،000 کهکشان و ستاره‌‌ مختلف را بررسی کنند.

این اولین بار نیست که هابل امکان سفر در زمان را برای انسان‌ها مهیا می‌کند، بلکه در سال 2014 نیز تصویری عمیق و فوق العاده مبتنی بر نورهای ماوراء بنفش توسط این تلسکوپ فضایی به دست آمده بود. البته منطقه‌ای که در تصویر اخیر به نمایش گذاشته شده 14 برابر بزرگتر از همتای سال 2014 خود است!

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها