آی پینز

اپل کارپلی به مدل جدید هیوندای توسان و سوناتا اضافه می‌شود

مدل‌های سال 2017 سونوتا سدان و توسان SUV جدیدترین اتومبیل‌های کمپانی هیوندای خواهند بود که به تکنولوژی اپل کارپلی و همچنین Android Auto گوگل مجهز می‌شوند.

هیوندای در این رابطه اعلام کرد، رانندگان این دو اتومبیل قادر خواهند بود از پلتفرم‌های ذکر شده بر روی صفحه نمایش 8 اینچی اتومبیل خود به عنوان یک آپشن اضافه، استفاده کنند. مدل توسان به صورت پیش فرض با صفحه نمایش 5 اینچی عرضه خواهد شد اما مشخص نیست بدون دریافت ارتقای مورد نظر قابلیت اتصال به کارپلی را دارد یا خیر، با این وجود که تنها مدل محدود SUV از این ویژگی پشتیبانی خواهد کرد.

قیمت توسان اکنون با 22700 دلار آغاز می‌شود و مدل محدود حداقل قیمتی معادل 29775 دلار خواهد داشت. هنوز تاریخ عرضه مدل جدید سوناتا اعلام نشده است اما قیمت آن نیز از 21600 دلار آغاز خواهد شد.

هیوندای اخیراً به یکی از حامیان سیستم کارپلی تبدیل شده و پیش از این نیز در ماه می اعلام کرد مدل‌های 2015 و 2016 به روز رسانی نرم افزاری دریافت خواهند کرد. اپل نیز قصد دارد همراه با عرضه iOS 10 در پاییز امسال پیشرفت‌های بزرگی در کارپلی به وجود آورد که در این بین می‌توان به قابلیت مخفی سازی و تغییر مکان آیکون‌های صفحه اصلی و یک نشانگر خودکار پارکینگ در زمان قطع اتصال اتومبیل با آیفون اشاره کرد.

منبع appleinsider
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد