پتنت جدید از آی بی ام؛ ساعت هوشمندی که به تبلت و گوشی تبدیل می شود

در حالی که بسیاری منتظر عرضه‌ی گلکسی فولد سامسونگ و هواوی میت ایکس هستند، خبرهای جدیدی هم از سونی به گوش می‌رسد که روی یک گوشی با صفحه نمایش جمع شونده و انعطاف پذیر کار می‌کند. طبق گزارش‌ها اپل نیز مشغول کار روی آیپد انعطاف پذیر است. و حال خبرهای جدید حکایت از آن دارد که شرکت IBM که زمانی بزرگترین نام در دنیای تکنولوژی بود، حق ثبت اختراع را برای یک دستگاه  انعطاف پذیر که شکلی متفاوت با بقیه دستگاه‌ها دارد دریافت کرده است. دیروز، سایت LetsGo Digital، پتنت واقعی آی بی ام را منتشر کرد.

این پتنت یک ساعت هوشمند مستطیل شکل را نشان می‌دهد که پوششی ضخیم‌تر از پوشش معمولی زیر نمایشگر دارد. چرا که قاب آن دارای صفحه نمایش محافظی است که هفت صفحه نمایش اضافی دیگر را نگه می‌دارد. کاربران می‌توانند نمایشگر ساعت را از یک پانل به دو پانل، چهار پانل یا هشت پانل تغییر دهند. اندازه هر پانل 3 اینچ در 2 اینچ است و باز کردن کامل دستگاه یک صفحه نمایش به اندازه یک تبلت ایجاد می‌کند که 12 اینچ در 8 اینچ می‌باشد.

پتنت ای بی ام: ساعت هوشمندی که به تبلت و گوشی هوشمند تبدیل می شودهنگامی که چهار پانل باز می‌شود، دستگاه با تغییر مناسب در رابط کاربری از حالت ساعت هوشمند به گوشی هوشمند تغییر شکل می‌دهد. آیکون‌ها تصاویر بزرگتر و بیشتری دارند که می‌توان مشاهده کرد. در این حالت، چهار پانل باقی مانده روی هم جمع شده و ذخیره می‌شوند.

هنگامی که چهار پانل آخر باز شده و هر هشت پانل مورد استفاده قرار گیرند، دستگاه به تبلت تبدیل شده و برای کار کردن با آن به هر دو دست نیاز دارید. گفته می‌شود که بریدگی‌های روی صفحه نمایش جزئی هستند. این دستگاه حداقل یک اسپیکر داشته و با یک ماوس اختیاری و کیبورد فیزیکی کار می‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar