پتنت جدید اپل برای اضافه کردن دوربین به بند اپل واچ

تاکنون هیچ یک از ساعت‌های هوشمند اپل موسوم به اپل واچ مجهز به دوربین داخلی نبوده‌اند و معلوم نیست چنین قطعه‌ای در آینده به این دستگاه‌ها اضافه خواهد شد یا نه. البته، یکی از اختراعات ثبت شده توسط اپل که اطلاعات آن اخیراً به بیرون درز کرده، نشان می دهند که این شرکت در فکر اضافه کردن دوربین به ساعت‌های هوشمند خود می باشد تا کاربران مستقیماً از روی مچ دست خود اقدام به گرفتن عکس نمایند. یکی از راه‌کارهایی که اپل برای این منظور در نظر گرفته، قرار دادن لنز دوربین بر روی بند ساعت است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این درخواست ثبت اختراع یا پتنت توضیح می دهد که چگونه یک سنسور نوری در یک سر بند انعطاف‌پذیر ساعت تعبیه شده و کاربر را قادر خواهد ساخت تا بدون نیاز به کج کردن مچ دست خود، بند را بالا آورده و از سوژه‌های مورد نظر خود عکاسی کند.

ساعت هوشمند گلکسی گیر سامسونگ با دوربین 1.9 مگاپیکسلی بر روی بند

برای عکس گرفتن با این دوربین، تنها کافی است تا بند دوربین بالا آورده شده و روبروی سوژه قرار بگیرد و یا اینکه ماژول دوربین خم شده و به عنوان دوربین سلفی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین برداشت دیگری هم از این پتنت می توان داشت و آن هم اینکه در انتهای بند ساعت دو لنز در جهت مخالف هم تعبیه شده که یکی برای عکاسی مستقیم و دیگری برای عکاسی سلفی کاربرد خواهد داشت. هنگامی هم که به دوربین نیازی نباشد، به سمت داخل بند خم شده و از دید مخفی خواهد شد.

این اولین بار نیست که شاهد طراحی چنین ایده‌ای برای اضافه کردن دوربین به ساعت هوشمند هستیم و سال‌ها قبل سامسونگ در سری گلکسی گیر (Galaxy Gear) اقدام به اضافه کردن لنز دروبین به بند ساعت کرده بود. البته اینکه اپل در نهایت چنین قابلیتی را به ساعت‌های هوشمند خود اضافه خواهد کرد یا نه، مسئله دیگری است و باید دید در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. همان طور که بارها هم گفته‌ایم، ثبت پتنت لزوماً به معنای عملی شدن طرح نیست و چه بسا طرح‌های خلاقانه بسیاری در همان مرحله پتنت باقی مانده و هیچگاه رنگ واقعیت به خود ندیده‌اند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید