پیش‌بینی کاهش 2.3 درصدی عرضه موبایل در سال 2020 به دلیل کروناویروس

شیوع ویروس کرونا یا اگر دقیق‌تر بگوییم کووید-19 باعث رکود بسیاری از بازارها شده و بازار جهانی موبایل نیز از این قضیه مستثنا نیست. شیوع این ویروس باعث لغو کنگره جهانی مویایل و تعطیلی برخی کارخانه‌ها و شرکت‌های تولید و عرضه موبایل در چین شده و بازار موبایل را دستخوش تغییراتی کرده است. این اتفاقات باعث شده شرکت‌هایی مانند ICD از این فرصت استفاده کرده و به تحلیل و پیش‌بینی بازار و تاثیر کروناویروس بر بازار موبایل دست بزنند. اما نتایج تحقیقات چه چیزی به ما می‌گوید؟ با دیجی رو همراه باشید.

به گفته شرکت تحقیقاتی IDC، وضعیت مبهم بازار و شیوع جهانی کروناویروس بر روند کلی عرضه تلفن همراه در سال 2020 تأثیر خواهد داشت. بر این اساس، این شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند که عرضه موبایل در سال 2020، 2.3 درصد کاهش داشته باشد و به 1.3 میلیارد واحد فروش برسد. همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نیمه دوم سال 2020 شاهد افت 10.6 درصدی فروش موبایل خواهیم بود.

چین در تلاش است تا زیان‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا ویروس را جبران کند. تلاش‌های دولت چین برای ارائه مشوق‌ها و پاداش‌ها برای بهبود اوضاع و رفع بحران در سه ماهه بعدی سال به این کشور کمک خواهد کرد، اما تنها عرضه واقعی گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد که بازار چه روندی را طی می‌کند.پیش‌بینی کاهش دو درصدی عرضه موبایل در سال 2020

علاوه بر این، مشکل دیگری که به کاهش عرضه گوشی همراه منجر می‌شود این است که بیشتر رهبران و تولیدکنندگان عمده گوشی هوشمند معمولاً در ماه‌های فوریه و مارس محصولات پرچمدار خود را معرفی و عرضه می‌کنند. این اتفاق در حال حاضر تحت تأثیر شیوع بیماری به تاخیر افتاده است. علاوه بر این، بسیاری از تست‌های نهایی قبل از تولید و رفع اشکال محصول نیز با تاخیر انجام شده و مشکلاتی برای گوشی‌هایی که برای معرفی و عرضه نیمه دوم سال میلادی آماده می‌شوند ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، می‌توان گفت تمام این عوامل دست به دست هم داده و کاهش فروش و عرضه در بازار موبایل را رقم خواهد زد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها