شکایت شرکت هندی از ایسوس

بر اساس حکم دیوان عالی دهلی نو، کمپانی ایسوس در رابطه با استفاده از نام ذن (Zen) متخلف شناخته شده، چرا که طبق این حکم این علامت تجاری متعلق به شرکت Telecare Network است.

Telecare Network یک شرکت هندی است که با نام Zen و ZenMobile در هندوستان فعالیت می‌کند و محصولات خود را از سال 2008 تاکنون با این عنوان نامگذاری کرده است. این شرکت ادعا می‌کند که نام تجاری Zenfone (ذنفون) احتمالا “باعث ایجاد سردرگمی در ذهن عموم مردم خواهد شد”. بنابراین از کمپانی Asus به دادگاه عالی هند شکایت کرد.

علاوه بر این، Telecare ادعا می‌کند که ایسوس در سال 2014 وارد بازار هندوستان شد. از سوی دیگر Asus اذعان می‌کند که کلمه zen یک کلمه‌ی رایج بوده و در مذهب بودا ریشه دارد. با این حال، دادگاه به نفع Telecare حکم کرد.

بنابراین، در حال حاضر، Asus یا باید در جلسه بعدی در 10 ژوئیه پیروز شود یا نام تجاری خود را در این کشور تغییر دهد تا بتواند به فروش گوشی‌های هوشمند خود در هند ادامه دهد. این خبر درست قبل از راه اندازی Zenfone 6 در هند، منتشر شد، بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا حکم دادگاه بر برنامه عرضه‌ی ذنفون 6 اثر خواهد گذاشت یا خیر.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید