اینفوگرافیکی جالب در مورد رتبه مرورگرهای موبایل در کشورهای مختلف

اخیرا شرکتی به نام Gadget Lab اینفوگرافیکی جالب تهیه کرده است و در آن نشان داده که در کشورهای مختلف کدام مرورگرهای موبایل بیشترین کاربر را دارند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

برای مثال در کشور آمریکا هیچ جای تعجب نیست وقتی که مشاهده می کنیم حدود 58.28 درصد از کاربران اینترنت بر روی ایزارهای همراه از مرورگر سافاری اپل استفاده می کنند. مرورگر کروم گوگل نیز در جایگاه دوم و بعد از سافاری قرار دارد. مرورگر سیستم عامل اندروید تنها 7.72 درصد از کاربران آمریکایی را به سمت خود جذب کرده است و تنها یک درصد نیز از مرورگر مایکروسافت یعنی اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند. میزان استفاده از مرورگر اینترنتی بلک بری نیز 0.14 درصد می باشد و در نهایت 0.03 درصد هم متعلق به مرورگر اپرا می باشد.

اما در برخی کشورهای دیگر مانند برزیل، مرورگر کروم در صدر قرار دارد و سافاری اپل دوم است. به طور کلی در بیشتر مناطق، رتبه اول و دوم در اختیار مرورگرهای کروم و سافاری می باشد و تنها جای آن ها در جدول عوض می شود و مرورگر دیگری توان رقابت با این دو را ندارد. البته برخی کشورها هم وجود دارند که از این قاعده مستثنی هستند. مانند کشور جامائیکا که در آن، مرورگر کروم گوگل با 43.4 درصد در رتبه اول قرار دارد و پس از آن مرورگر اینترنتی اندروید بیشترین کاربر را دارد (31.03 درصد). در این کشور مرورگر سافاری اپل با سهم 19.77 درصدی در رتبه سوم جای گرفته است.

Which mobile browser is used the most in your countryاگر بخواهیم به یک کشور آسیایی نیز اشاره کنیم، می توانیم به عنوان مثال چین را نام ببریم که 37.63 درصد کاربران گوشی ها و تبلت های هوشمند از مرورگر اندروید استفاده می کنند و پس از آن نیز مرورگر سافاری با 35.82 درصد از کاربران در جایگاه دوم قرار دارد. در کشور پهناور چین، مرورگر کروم با 19.19 درصد و فایرفاکس با 4.41 درصد در رتبه های بعدی مشاهده می شوند.

برای مشاهده آمارهای بیشتر می توانید به تصاویری که از این اینفوگرافیک تهیه شده و در پایین قرار داده شده است، مراجعه کنید. برای مشاهده تصاویر در سایز بزرگ تر بر روی آن ها کلیک کنید.

phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.