خلاقیت کده؛ چند مورد از کاربردهای جالب و خلاقانه دوربین گوشی‌های هوشمند

دوربین گوشی هوشمند

باز هم با قسمت دیگری از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و امروز قصد داریم تا به چندین مورد از کاربردهای جالب و خلاقانه دوربین گوشی‌های هوشمند، اشاره کنیم.

دوربین گوشی‌های هوشمند یکی از پرکاربردترین بخش‌های این ابزارهای همراه بوده و همه کاربران کمابیش از آن به صورت روزمره استفاده می‌کنند. با اینکه بیشتر کاربران از دوربین گوشی خود تنها برای تهیه عکس‌های سلفی و خانوادگی استفاده می‌کنند، اما مسلماً این قطعه سخت‌افزاری می‌تواند کاربردهایی بسیار متنوع‌تر از این‌ها داشته باشد. در ادامه سعی خواهیم کرد تا به چند مورد از این موارد استفاده جالب و ابتکاری، اشاره نماییم. البته مطمئناً شما هم با اتکا به قدرت خلاقیت خود می‌توانید موارد استفاده بسیار بیشتری برای دوربین گوشی خود، بیابید. با دیجی رو همراه باشید.

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشیچند مورد از کاربردهای جالب و خلاقانه دوربین گوشی‌های هوشمند

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که به دلایل مختلف، بخواهید سیم‌های آشفته یک دستگاه را از آن جدا کرده و دوباره نسبت به وصل کردن آن‌ها اقدام نمایید. خوب، اگر شک دارید که بتوانید به درستی تمام اتصالات را در جای خود محکم کنید، می‌توانید از دوربین گوشی خود استفاده کرده و با تهیه یک عکس از وضع اولیه سیم‌ها و اتصالات، با خیال راحت آن‌ها را جدا کرده و سپس مطابق عکسی که تهیه کرده‌اید، همه چیز را سر جای خود قرار دهید.

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 1)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 2)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 3)اگر بخواهید کارت ویزیت خود را به صورت الکترونیکی برای شخصی بفرستید، چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ استفاده از اسکنرهای رومیزی و حرفه‌ای اولین راه‌حلی است که ممکن است به ذهن شما خطور کند. اما بد نیست بدانید که با گوشی هوشمند خود نیز می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید.

کافیست تا یک اپلیکیشن اسکن مناسب بر روی گوشی خود نصب کنید، تا از این به بعد هر زمان که نیاز به اسکن کردن یک نوشته داشتید، به راحتی بتوانید با دوربین گوشی هوشمند خود این کار را انجام دهید. اپلیکیشن‌هایی مانند Scannable (برای آیفون و آیپد) و اسکنر داخلی گوگل درایو (برای گوشی‌های اندرویدی)، از جمله بهترین برنامه‌هایی هستند که می‌توانید به این منظور از آن‌ها استفاده نمایید.

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 4)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 5)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 6)آیا شما هم از تماشای آسمان شب و یافتن صورت‌‌های فلکی در بین انبوه ستارگان، لذت می‌برید؟ اگر پاسختان مثبت است، دوربین گوشی هوشمند شما با استفاده از اپلیکیشن SkyView که هم برای اندروید و هم برای آیفون در دسترس می‌باشد، این کار را بسیار لذت بخش‌تر از گذشته خواهد کرد. این برنامه از ظاهری بسیار زیبا و جذاب برخوردار بوده و به کمک تکنولوژی واقعیت افزوده، قادر است تا ستاره‌ها، سیاره‌ها و صورت‌های فلکی مختلف را شناسایی کرده و در صفحه نمایش گوشی، به شما نشان دهد. پس از این به بعد هر وقت خواستید به آسمان شب نگاه کنید، بهتر است از دریچه دوربین گوشی خود این کار را بکنید تا از راهنمایی‌های یک همراه خوب، استفاده کرده و معلومات خود را درباره نجوم افزایش دهید.

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 7)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 8)اما مورد آخر برای کسانی که اهل سفر هستند، به خصوص کسانی که به کشورهای غیر انگلیسی زبان مسافرت می‌کنند، بسیار مفید خواهد بود. یکی از مشکلات پیش روی مسافران در کشورهای غیر انگلیسی زبان، عدم تسلط به زبان کشور مقصد می‌باشد. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی، برای این مسئله نیز راه‌کارهایی ارائه کرده است. یکی از این راه‌کارها نیز استفاده از سرویس مترجم گوگل می‌باشد.

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 9)با نصب اپلیکیشن مترجم گوگل (Google Translate) علاوه بر امکان ترجمه عبارات مختلف با وارد کردن آن‌ها در داخل برنامه، می‌توانید به شکل حیرت‌انگیزی و تنها با استفاده از دوربین گوشی، به صورت خودکار و همزمان، کلمات و عبارات مختلف را از زبان‌های مختلف به انگلیسی و یا بر عکس، ترجمه نمایید. مترجم گوگل در حال حاضر از 29 زبان برای ترجمه از طریق دوربین و همچنین 32 زبان برای ترجمه صوتی همزمان، پشتیبانی می‌کند. تا چند وقت پیش این نوع فناوری‌ها تنها در فیلم‌های علمی تخیلی دیده می‌شدند، اما امروزه می‌توانید آن‌ها را در جیب خود داشته باشید!

کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 10)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 11)کاربردهای خلاقانه دوربین گوشی (تصویر 12)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید. ما همواره منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar