دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

اپلیکیشن اینستا شات؛ ویرایشگر حرفه‌ای گوشی‌های اندرویدی

اپلیکشن‌های فراوانی برای ویرایش عکس و ویدیو وجود دارد که تنها تعدادی از آن‌ها کار خود را به خوبی انجام می‌دهند، یکی از این برنامه های کاربردی اپلیکیشن اینستا شات است که در ادامه برای آشنایی شما با نکات مثبت و منفی این اپلیکیشن، آن را بررسی خواهیم کرد، با دیجی رو همراه باشید.

هنگامی که اپلیکیشن اینستا شات را راه اندازی کنید، ابتدا صفحه‌ی اول اپلیکیشن را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه شما با گزینه هایی از قبیل، عکس، فیلم و گرید رو به رو می شوید. با لمس گزینه‌ی عکس، به صفحه ی ویرایش عکس خود وارد خواهید شد. در این صفحه ابتدا می بایست عکس مورد نظر خود را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کنید و پس از آن با صفحه ای رو به رو می‌شوید که امکان ویرایش عکس از طریق گزینه های پایین صفحه را برای شما امکان پذیر می کند. به طور مثال اگر بخواهیم به چندی از آن ها اشاره کنیم، می توان گزینه‌ی متن را نام برد که با آن می توانید متن دلخواهتان را روی تصویر بگذارید و یا از طریق گزینه‌ی محصول یا کراپ، عکس خود را در هر اندازه ای که می خواهید برش بزنید یا تنظیم کنید. همچنین به وسیله گزینه‌ی برچسپ می توانید برچسپ هایی که توسط سازندگان این برنامه طراحی و امکان پذیر گشته را به تصویر خود اضافه کنید.

تعداد برچسپ‌های در دسترس این اپلیکیشن محدود است و تعداد بسیار زیادی از آن ها برای اینکه مورد استفاده واقع شوند نیاز به دانلود شدن دارند که در صورتی که به اینترنت دسترسی نداشته باشید متاسفانه امکان استفاده از این برچسپ ها را نخواهید داشت. این امر در مورد تعداد فونت های اینستا شات نیز صدق می کند. این اپلیکیشن دارای فونت های فارسی نیست و بسیاری از فونت های انگلیسی آن نیز نیاز به دانلود شدن دارد. تمامی این موارد از ضعف های اینستا شات به شمار می‌رود که انتظار می رود در اپدیت های بعدی رفع شود.

اما در قسمت ویرایش ویدیو، هنگامی که ایکن ویدیو را لمس کنید صفحه‌ای باز می شود که از طریق آن می توانید اخرین ویدیو های پیشنویس شده‌ای که ساخته اید را مشاهده کنید. اما اگر تاکنون ویدیویی در پیش نویس ذخیره نکرده اید با لمس گزینه‌ی جدید می توانید ویدیوی مورد نظرتان برای ویرایش را انتخاب کنید. در این مرحله نیز همانند ویرایش تصویر شما با گزینه هایی رو به رو خواهید شد که ویدیوی خود را آن طور که دلخواهتان است ویرایش کنید. از گزینه هایی که می توان از آن یاد کرد گزینه‌ی برش می باشد که از طریق آن می توانید زمان ویدیوی خود را به دقایق و ثانیه هایی که نیاز دارید تنظیم کنید. به وسیله ی گزینه‌ی اندازه، ابعاد ویدیوی خود را کنترل کنید و از طریق گزینه‌ی موسیقی می توانید موسیقی دلخواهتان را به ویدیو بیافزایید. با انتخاب ایکن موسیقی به صفحه‌ای هدایت می شوید که باید از میان موسیقی های خود و یا موسیقی هایی که خود برنامه دارا می باشد یکی را برگزینید. در این قسمت نیز باید بیان کنیم بسیاری از موسیقی هایی که توسط برنامه ارائه شده است برای استفاده ابتدا باید دانلود شود. پس از انتخاب موسیقی به مرحله ای هدایت می شوید که باید مشخص کنید موسیقی از چه زمانی در ویدیو پلی شود. با گزینه ی اندازه نیز شما می توانید اندازه ی ویدیو را تنظیم کنید. در این قسمت می توانید اندازه‌ی ویدیوی خود را مطابق بر جایی که می خواهید از آن استفاده کنید برای مثال، اینستاگرام و یوتیوب و غیره تنظیم کنید و در صورت منصرف شدن با لمس گزینه‌ی اندازه‌ی اصلی آن را به اندازه‌ی واقعی خود بر گردانید. همچنین می توانید گزینه ی سرعت را انتخاب کنید و سرعت ویدیوی خود را کند یا تند تر نمایید.

در بخش گرید نیز شما به صفحه ای منتقل خواهید شد که می بایست تعداد تصاویری که می خواهید کنار هم قرار دهید را تعیین کنید. تعداد تصاویر انتخابی شما باید بین یک تا 9 عدد باشد و نمی توانید بیشتر از تعداد عکس استفاده کنید. پس از انتخاب تصاویر، از طریق گزینه‌ی صفحه آرایی می توانید نحوه ی کنار هم گذاشتن تصاویر را مشخص کنید و از طریق گزینه‌ی حاشیه، حاشیه تصویر نهایی که حاصل به هم پیوستن چندین تصویر می باشد را کنترل کنید. علاوه بر این شما می توانید  تنظیم و ویرایش هر کدام از تصاویری که انتخاب کرده‌اید را نیز همچنان دنبال کنید. در نهایت از طریق گزینه‌ی مبادله می‌توانید جای تصاویر را با هم عوض کنید و تصویری را بسازید که کاملا منطبق بر سلیقه‌ی شما باشد.

در قسمت ویرایش ویدیو هر گاه که عملیات ویرایش شما  به اتمام رسید می توانید آن را در پیش نویس ذخیره کرده و بعد ها به ویرایش دوباره آن از همان جایی که کار را متوقف کرده‌اید، بپردازید.

از طریق قسمت تنظیمات اینستا شات شما با قسمتی به نام اینستا شات پرو روبه رو می‌شوید که از طریق آن می‌توانید برای خود اکانتی در اینستا شات تهیه کنید و  بعد از خرید می‌توانید از تمام فیلتر ها و جلوه های این اپلیکیشن استفاده نمایید. در نسخه‌ی رایگان این اپ شما با تبلیغاتی رو به رو خواهید شد که ممکن است گاهی اوقات آزار دهنده باشد و برای راها شدن از این تبلغات تنها راه خرید نسخه پرو خواهد بود.

نام اپلیکیشن: InShot
قیمت: رایگان
سازنده: InShot Inc.
سیستم عامل: اندروید
حجم: 25 مگابایت
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar