فلای تودی

مقابله با کامنت‌ های توهین‌ آمیز در اینستاگرام

به تازگی قابلیت های جدیدی به اینستاگرام اضافه شده که هدف اصلی آن ها مقابله با درج کامنت های توهین آمیز و تهدید آمیز بوده و به خصوص کاربران کم سن و سال و نوجوان را هدف قرار داده است.

اولین قابلیت جدیدی که به این شبکه اجتماعی محبوب اضافه شده، از فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص کامنت‌ها و نظرات توهین آمیز استفاده می کند. به این ترتیب که وقتی کاربری بخواهد چنین کامنتی را در زیر پستی درج کند، اپلیکیشن به صورت خودکار از او خواهد خواست تا در این کار تجدید نظر کند! به این صورت که سؤال می کند آیا از ارسال چنین کامنتی مطمئن هستید یا می خواهید در آن تجدید نظر کرده و یا آن را حذف کنید؟ در واقع اینستاگرام با این کار، توپ را در زمین کاربران متخلف انداخته و حتی در صورتی که کار به دادگاه بکشد، می تواند خود را تبرئه کرده و از کاربر مورد نظر بخواهد که در قبال کامنت خود پاسخگو باشد.

مقابله با کامنت‌ های توهین‌ آمیز در اینستاگرام

البته اگر این ایده برای جلوگیری از انتشار کامنت های توهین و آمیز و تهدید آمیز به نظرتان مفید و کاربردی نمی رسد، یک قابلیت دیگر هم برای اینستاگرام طراحی شده که Restrict نام دارد و می تواند به صورت عملی نیز مانع فعالیت کاربران هنجارشکن شود. کارکرد قابلیت Restrict به این صورت است که اگر این ویژگی را برای یکی از کاربران خود استفاده کنید، تنها خود آن شخص کامنت هایی را که فرستاده مشاهده خواهد کرد، در حالی که کامنت او برای دیگران نمایش داده نخواهد شد! در واقع، این روش نوعی مسدود سازی مخفی است که طرف مقابل با وجود منع شدن از کامنت گذاری، از این موضوع مطلع نشده و همچنان تصویر می کند که قادر به ارسال نظر می باشد! از همین رو این قابلیت با عنوان Shadow Banning (مسدود سازی در سایه) هم شناخته می شود. همچنین قابلیت Restrict مانع از این خواهد شد که کاربر مسدود شده از زمان آنلاین بودن شما مطلع شده و یا بداند که چه زمانی دایرکت وی را خوانده اید.

مقابله با کامنت‌ های توهین‌ آمیز در اینستاگرام

در حال حاضر قابلیت اخطار هوشمند در اینستاگرام فعال شده و قابلیت Restrict هم به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها