قابلیت Emoji Sliders اینستاگرام نظرسنجی‌های شما را دقیق‌تر می‌کند

چندی پیش شاهد اضافه شدن قابلیت جدیدی به پیام رسان اینستاگرام بودیم که از طریق ویژگی «Stories» به کاربران امکان می‌داد از فالورها و بیننده‌های خود نظرسنجی کنند. روند این نظرسنجی به این شکل است که سؤالی در خصوص یکی از پست‌های ارسال شده مطرح می‌شود و دو گزینه نیز به عنوان پاسخ در نظر گرفته می‌شود تا فالورها با انتخاب یکی از این دو گزینه به سؤال نظرسنجی پاسخ دهند. در واقع این روش از سیستم دوتایی استفاده می‌کند و فقط دو گزینه برای انتخاب کردن وجود دارد، اما اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی به نام Emoji Sliders (لغزنده های ایموجی) را معرفی کرده که می‌توانند تاحدود زیادی این محدودیت را به شکلی کاملاً خلاقانه برطرف کند.

همانطور که در تصاویر زیر دیده می شود، لغزنده های ایموجی یک روش جدید برای رای گیری از فالورها است. در این روش اساساً به جای آنکه کاربران مجبور باشند از بین دو گزینه از پیش تعیین شده یکی را انتخاب کنند، می توانند انگشت خود را بر روی یک نوار لغزنده کشیده و پاسخ خود را در قالب ایموجی، اعلام کنند. به عنوان مثال، در یکی از تصاویر می‌توانید عکسی از یک پیتزا را مشاهده کنید که در آن از بینندگان خواسته شده تا میزان علاقه خود به پیتزا را ابراز کنند، در اینجا به جای اینکه کاربران مجبور باشند از میان پاسخ های احتمالی مانند “خیلی” و یا “نه چندان” یکی را انتخاب کنند، با استفاده از نوار لغزنده می‌توانند ایموجی دلخواه خود را انتخاب کرده و بدین ترتیب احساس خود را به شکل دقیق‌تری منتقل کنند.

لغزنده های ایموجی

بر اساس اعلام مدیران اینستاگرام، ” لغزنده های ایموجی” به شما امکان می دهد تا طیف جدیدتری از سؤالات نظرسنجی را مطرح کرده و پاسخ های بهتری را نیز از دوستان خود دریافت کنند. با این روش جدید می‌توان نظر کاربران را در مورد مسائل مختلف و یا مثلاً یک آهنگ جویا شد و با سلیقه آن‌ها به شکل بهتری آشنایی پیدا کرد.

در این روش جدید کاربران می‌توانند از بین انواع مختلف ایموجی‌های آماده، مانند ایموجی‌هایی که بیشترین محبوبیت را داشته و توسط اینستاگرام پیشنهاد می‌شوند، یکی را انتخاب کرده و یا با وارد کردن ایموجی‌های اختصاصی خود شکل و شمایل خاصی به نظرسنجی بدهند.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها