خرید از ترندیول

اپلیکیشن یوتیوب با قابلیت جدید خود به حفظ سلامت شما می‌اندیشد!

همان طور که می‌دانید جدیدترین سیستم عامل همراه گوگل به نام اندروید P به زودی عرضه خواهد شد و قرار است قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را به دستگاه‌های اندرویدی اضافه کند. یکی از جنبه‌هایی که در اندروید P به شدت مورد توجه قرار گرفته، سلامت کاربران در فضای دیجیتالی است. با رشد روزافزون ابزارهای دیجیتال همراه مانند گوشی‌های هوشمند، دسترسی کاربران به فضای مجازی و دنیای دیجیتال بسیار راحت‌تر از گذشته شده و همین مسئله به نوبه خود باعث استفاده بیش از حد از این نوع دستگاه‌ها گردیده است. بنابراین حفظ سلامت کاربر و جلوگیری از استفاده افراطی از گوشی‌های هوشمند و ابزارهای مشابه به یکی از دغدغه‌های دنیای امروزی تبدیل شده است.

گوگل با اندروید p قصد دارد تا گام‌های مؤثرتری را برای حفظ سلامت کاربران در فضای مجازی و دیجیتال بردارد. این سیستم عامل جدید قادر خواهد بود، مدت زمانی را که کاربر مشغول کار با گوشی و تک تک برنامه‌های آن بوده محاسبه کرده و در صورت نیاز این اطلاعات را مورد استفاده قرار دهد. این اطلاعات همچنین شامل تعداد دفعاتی که قفل گوشی خود را باز می‌کنید هم خواهد بود.

در این بین برخی توسعه دهندگان اپلیکیشن پیش قدم شده‌اند و قبل از اینکه گوگل اندروید p را روانه بازار کند، سعی کرده‌اند تا حفظ سلامت کاربران را مد نظر قرار دهند. یکی از این اپلیکیشن‌ها، یوتیوب است. این اپ در جدیدترین به‌روزرسانی خود، یک یادآور کوچک و جمع و جور را اضافه کرده است که توسط کاربر قابل شخصی سازی بوده و در فواصل معین از وی می‌خواهد تا از گوشی خود فاصله گرفته و استراحت کنند. برای دسترسی به این قابلیت جدید در اپلیکیشن یوتیوب می‌توانید با لمس آیکون پروفایل خود در گوشه بالای سمت راست، و سپس انتخاب گزینه Settings وارد تنظیمات برنامه شده و در قسمت General با ورود به بخش Remind me to take a break، تنظیمات مربوط به یادآوری را اعمال کنید.

قابلیت جدید یوتیوب

به محض اینکه این تنظیمات را انجام دهید، یوتیوب پس از مدت زمان مشخص شده به شما اعلام می‌کند که وقت استراحت فرا رسیده و بهتر است برای مدتی دست از کار با گوشی بکشید. البته این یادآوری هیچ خللی در روند اجرای برنامه و یا ویدیوی در حال پخش ایجاد نمی‌کند و تصمیم را کاملاً به عهده خود شما می‌گذارد که آن را بپذیرید یا نه.

در کنار این قابلیت مفید، یک قابلیت دیگر هم به اپلیکیشن یوتیوب اضافه شده که scheduled digest نام دارد. این ویژگی جدید باعث می‌شود تا تمامی اعلان‌های مربوط به اپلیکیشن یوتیوب در یک گروه جمع شده و در هر زمان از شبانه روز که شما تعیین کنید، برایتان به نمایش درآید. بنابراین دیگر با اعلان‌های گاه و بی‌گاه برنامه مواجه نخواهید و البته هیچکدام از آن‌ها را نیز از دست نخواهید داد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها