دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

درون گرا بودن شما را نابود می کند؛ چطور به یک میانه گرا تبدیل شویم؟

احتمالا در مورد انسان‌های درون گرا و برون گرا شنیده‌اید؛ از نظر شخصیتی، انسان ها به سه دسته درون گرا، میانه گرا و برون گرا تقسیم می شوند. برجسته ترین ویژگی انسان های درون گرا، علاقه به تنهایی و سکوت است و برعکس، برون گراها به اجتماع و شلوغی علاقه دارند. هر چند یک دسته میانه گرا هم وجود دارد که می توانند بسته به شرایط، قابلیت های برون گرایی و درون گرایی خود را بروز دهند.

اگر یک درون گرا هستید، احتمالا به این موضوع پی برده‌اید که گاهی این تیپ شخصیتی، جلوی پیشرفت شما را در زندگی می‌گیرد. در دنیای امروزی، انسان های برون گرا و میانه گرا به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنند، چرا که درون‌گراها در اجتماع حضور ندارند و این موضوع، جلوی پیشرفت آنها را می‌گیرد. برای مثال شما هیچ سلبریتی معروفی را پیدا نخواهید کرد که درون گرا باشد و یا نمی‌توانید هیچ مدیر درون گرای موفقی را پیدا کنید. درون گراها بیشتر در زمینه های علمی به موفقیت دست پیدا می کنند که در همین زمینه هم اگر شدت درون گرایی‌شان زیاد باشد، باز هم شکست می‌خورند، چرا که یک برون گرا، علم آنها را با جلب توجه، به نام خود ثبت خواهد کرد!

البته میل به تنهایی و دوری از جمع، نمی‌تواند نشان دهنده درون گرا بودن هر شخصی باشید. چرا که این رفتار ممکن است از افسردگی نشات بگیرد. پس شخصی که از اجتماع دوری می کند و یا وقت خود را در شبکه های اجتماعی یا تماشای فیلم می گذارند تا از دنیای واقعی فرار کند، درون گرا نیست و ممکن است فقط افسرده باشد!

اگر فکر می‌کنید یک درون گرا هستید و در مقابل دوست دارید در کار و زندگی خود پیشرفت کنید و به زندگی در گوشه یک آزمایشگاه فکر نمی کنید، این مقاله را دنبال کنید تا به شما بگوییم چطور از درون گرایی به یک فرد میانه گرا تبدیل شوید، چطور از قابلیت های برون گراها در حالی که یک درون گرا هستید استفاده کنید و بیشترین سود را ببرید. با دیجی رو همراه باشید.

در ابتدا باید به عنوان نویسنده این مطلب به شما بگویم که تمام مباحثی که در این مقاله می خوانید براساس تجربه و تحقیقات شخصی در این مطلب آورده شده و ممکن است منتقدین خود را داشته باشد. اما اگر یک درون گرا هستید پیشنهاد می کنم که به دقت این موارد را بخوانید و در زندگی خود به کار بگیرید.

درون گرااگر یک درون گرا باشید، قطعا می دانید که انسان های درون گرا بیشتر با تنهایی خو گرفته و از آن لذت می برند، اما این مورد اگر عمیق باشد، مشکل ساز خواهد شد. به همین دلیل اولین قدم برای میانه گرا شدن، دست کشیدن از تنهایی مطلق است. شما باید سعی کنید که دایره که دور خود کشیده‌اید را بزرگتر کنید. این دایره هرچقدر بزرگتر باشد، برون گرایی بیشتر به چشم خواهد آمد.

اگر در خانه می‌نشینید و تمایل ندارید با هیچ شخص جدیدی آشنا شوید و یا اینکه تنها افراد معدودی را به دایره زندگی خود راه می‌دهید، این موضوع آینده‌ی شما را نابود خواهد کرد. برای پیشرفت و ترقی و تقویت روابط اجتماعی، باید با افراد جدیدی آشنا شوید. دایره انسانی زندگی خود را به چند نفر محدود نکنید و اجازه دهید که افراد جدید وارد زندگی شما شوند. این موضوع باعث خواهد شد که شما از دیگر انسان‌ها، چیزهای جدیدی یاد بگیرید و روابط خود را برای پیشرفت و ترقی، تقویت کنید. پس اولین قدم برای میانه گرا شدن، راه دادن افراد جدید به دایره تنهایی است. شاید این کار در ابتدا سخت باشد و افکار متفاوت سد راه شما شوند. اما امتحان کنید، هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد. نیاز نیست که مثل برون گراها رفتار کنید و با همه در ارتباط باشید. تنها کافی است با افراد بیشتری در ارتباط باشید.

برای اینکه با افراد جدیدی آشنا شوید سعی کنید خودتان گاهی پیش قدم شوید. برای مثال، با کسانی که شناخت زیادی از آنها ندارید، ملاقات یا گفتگو داشته باشید. قطعا به عنوان یک شخص درون گرا می دانید که گوش دادن به دیگران چگونه است، پس کافی است گوش دهید و در مقابل گاهی هم حرف بزنید. شنونده مطلق نباشید تا مردم بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند و شما را یک آدم مغرور و منزوی نبینند! می توانند با افرادی که در حرفه و درس با شما هم مسیر هستند، آشنا شوید. برای مثال اگر در یک شرکت کار می‌کنید، به راحتی می توانید با تعدادی از همکاران خود کمی به گفتگو بنشینید. ممکن است در همین گفتگو ها با فرد جدیدی آشنا شوید که مسیر زندگی شما را به کلی تغییر دهد.

میانه گرانیاز نیست که یک برون گرای کامل شوید و از تنهایی خود فاصله بگیرید. فقط کافیست دست از تنها کار کردن مطلق بردارید و وارد اجتماع شوید، انسان های جدید را به دایره زندگی خود راه دهید و در گفتگو ها یک چهارم زمان را هم شما حرف بزنید. برای مثال اگر استیو جابز، مدیر عامل پیشین و موسس شرکت اپل، با استیو وزنیاک ارتباط برقرار نمی کرد و یک تیم تشکیل نمی‌داد، هرگز شرکتی اپلی به وجود نمی آمد!

نکته‌ دیگری که باید در نظر بگیرید، دایره افراد نزدیک به شماست. اگر دوست و یا شریک زندگی شما هم یک فرد درون گرای مطلق و مثل خود شماست، کارتان سخت تر خواهد بود. شاید فکر می‌کنید که با این شخص نقاط اشتراک زیادی دارید و احساس راحتی بیشتری می‌کنید، اما در مقابل این باعث می شود شما بیشتر درون خود فرو بروید. در بهترین حالت این است که افراد برون گرا و بهتر از آن، میانه گرا را هم به عنوان دوست های خود داشته باشید تا بتوانید به وسیله انها با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. اگر تمام افراد نزدیک خود را از درون گراها انتخاب کنید، روز به روز تنها تر خواهید شد.

در نهایت اگر بتوانید از تنهایی و گوشه گیری به دلیل درون گرایی دست بکشید، نصف راه را طی کرده‌ و یک فرد میانه گرا تبدیل خواهید شد. شما به صورت تنها می توانید بهترین کارها را انجام دهید و نیاز به انرژی بیرونی ندارید، چرا که انرژی را از خودتان و درونتان می گیرد. حال اگر بتوانید خودتان را کمی اجتماعی تر کنید و کارهایی که انجام می دهید را در صورت نیاز به مردم نشان دهید، چقدر پیشرفت خواهید کرد؟!

به دنیای میانه گراها خوش آمدید!

بیشتر بخوانید:

چگونه کاریزماتیک باشیم و همه را به خود جذب کنیم؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
ali
ali

به عنوان شخصی که تو تست mbti ، صد % درونگرا تشخیص داده شده ام میگم که این کار خیلی سخته ولی خیلی درسته و زندگی رو زیر و رو میکنه…