iOS 10 درباره اتصال به وای فای نا امن به کاربر هشدار می‌دهد

iOS 10 درباره اتصال به وای فای نا امن به کاربر هشدار می‌دهد

اتصال به وای فای یکی از راه‌های مناسب برای صرفه جویی در مصرف اینترنت دیتا است با این حال ممکن است برخی اوقات اتصال به وای فای ایده مناسبی نباشد. به عنوان مثال وای فای های عمومی با اینکه یک قابلیت کارآمد هستند اما برخی اوقات خطرناک می‌شوند و ممکن است کاربران دیگر از آن در جهت آسیب رساندن و هک احتمالی دستگاه هوشمند شما استفاده کنند.

البته این به این معنا نیست که تمام وای فای های عمومی خطرناک‌اند اما باید برای اتصال به وای فای در چنین مراکزی هوشیارتر بود. در همین رابطه اپل در iOS 10 قصد دارد کاربران را نسبت به اتصال به شبکه‌های نا امن آگاه کند، این امر از طریق یک پیام هشدار دهنده محقق می‌شود که زمانیکه کاربران قصد اتصال به یک شبکه باز را دارند به کاربر درباره امنیت آن هشدار می‌دهد.


همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این پیام هشدار در زیر بخش مربوط به وای فای در تنظیمات نمایان می‌شود. با این حال این پیام تنها یک هشدار دهنده است و شما همچنان می‌توانید آن را نادیده بگیرید و به اینترنت مورد نظر خود وصل شوید.

این پیام همچنین به کاربران پیشنهاد می‌کند در صورت امکان روتر های خود را رمزگذاری کنند. این توصیه زمانی به کار می‌آید که شما در خانه قصد اتصال به وای فای شخصی دارید و فراموش کرده‌اید رمزی برای آن در نظر بگیرید، در این صورت با این توصیه iOS 10 نسبت به ضعف امنیتی مودم خود آگاه می‌شوید.