آی او اس 12 منتشر شد

هفته گذشته، اپل در مراسم رونمایی از آیفون های سال 2018 تایید کرد که آی او اس 12 را در دسترس عموم قرار می‌دهد و این سیستم عامل را به صورت یک به روز رسانی برای دستگاهای تخت پشتیبانی منتشر خواهد شد. حال اپل به وعده خود عمل کرده و از شب گذشته، نسخه نهایی این سیستم عامل به صورت عمومی در دسترس دانلود قرار گرفته است.

سیستم عامل آی او اس 12 برای آیفون 5 اس و جدیدتر، آیپاد تاچ نسل 6، آیپد مینی 2، 3 و 4 و آیپد ایر و ایپد ایر 2 و همچنین آیپد پرو منتشر شده است و دستگاه های قدیمی تر دیگر نسخه جدید آی او اس را دریافت نخواهند کرد.

در آی او اس 12 تمرکز روی بهینه سازی گذاشته شده و این نسخه از سیستم عامل اپل بسیار سریعتر روی گوشی های قدیمی کار خواهد کرد. همچین چند ویژگی جدید نیز به نسخه 12 آی او اس اضافه شده که چندان هیجانی نیستند و فقط می توان از دید رفع ایرادات به آنها نگاه کرد. البته اپلیکیشن های اپل از جمله Apple News و iBooks و همچنین Voice Memos با طراحی جدید در آی او اس 12 قرار گرفته‌اند. یکی از بزرگترین قابلیت هایی که به این سیستم عامل اضافه شده امکان چت همزمان 32 نفر از طریق فیس تایم است که اپل مانور زیادی روی آن داده است. اما از نگاه کاربران، این قابلیت چندان کاربردری نیست و فقط جنبه تبلیغاتی دارد!

به هر حال، ای او اس 12 منتشر شده و اگر صاحب یک آی دیوایس هستید، می توانید این نسخه را از طریق بخش تنظیمات دستگاه خود دریافت کنید.

 

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها