استفاده همزمان از دوربین‌ های جلویی و پشتی در آی او اس 13!

تقریباً همه گوشی‌های هوشمند امروزی، دارای دوربین در پشت و جلوی بدنه خود هستند و این لنزهای دوربین به جزئی جدایی ناپذیر از گوشی‌ها تبدیل شده است. با این حال، در هنگام عکاسی یا فیلم برداری تنها می‌توان از یکی از دوربین‌های پشتی یا جلویی استفاده کرد. اگر تا به حال به هر دلیلی از عدم امکان استفاده همزمان از دوربین‌های پشتی و جلویی دوربین خود ناامید و ناراحت شده‌اید، خبر خوشحال کننده‌ای برایتان داریم! به‌روزرسانی آی او اس 13 قرار است چنین قابلیتی را به گوشی‌های آیفون اضافه کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این بدان معنی است که اگر شما در حال ضبط ویدئو در گوشی تلفن همراه خود هستید و می‌خواهید به صورت همزمان از دوربین جلویی و پشتی استفاده کرده و حال و هوای زنده‌تر و جذاب‌تری به ویدیوهای خود بدهید، می‌توانید قابلیت ضبط همزمان از چند دوربین را فعال کرده و این کار را به سادگی انجام دهید. البته، قبل از اینکه بیش از اندازه ذوق زده شوید، باید به این نکته هم اشاره کنیم که به نظر می‌رسد این ویژگی به طیف خاصی از گوشی‌های آیفون محدود خواهد بود.

گوشی‌های آیفون 10، آیفون 10 اس، آیفون 10 اس مکس، آیفون 10 آر و آیپد پرو 2018، دستگاه‌هایی هستند که با دریافت به‌روزرسانی آی او اس 13 به قابلیت استفاده همزمان از دوربین جلو و عقب مجهز خواهند شد. همچنین با توجه به برخی محدودیت‌های نرم افزاری، با وجود اینکه با هر دو دوربین می‌توان به ضبط ویدیو پرداخت، اما تنها تصویر یکی از آن‌ها را می‌توان مشاهده کرد.

تنها عاملی که به نظر می‌رسد باعث محدود شدن دسترسی گوشی‌های آیفون به این ویژگی شده، قدرت سخت افزاری است. آیفون‌های جدید از تراشه‌های قدرتمندتر و به‌روزتری استفاده می‌کنند و همین باعث می‌شود تا توانایی استفاده همزمان از دوربین‌های جلویی و پشتی را داشته باشند.

در حال حاضر انتظار می‌رود سیستم عامل آی او اس 13 در فصل پاییز و به همراه گوشی‌های آیفون 2019 در دسترس کاربران قرار گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
امیرحسین
امیرحسین

Galaxy S4 مال شیش سال پیشه6️⃣
ولی این امکان رو داره!!!