قیمت آیفون 11 و زمان معرفی رسمی آن

هر ساله، پیش از شروع فصل تابستان، اطلاعات زیادی درباره‌ی مدل‌های بعدی آیفون درز می‌کند و امسال نیز از این قضیه مستثنی نیست چرا که هم اکنون نیز درباره‌ی طراحی مجدد دوربین جنجالی آیفون‌های جدید، حذف تاچ سه بعدی و (احتمالا) معرفی پورت یو اس بی از نوع C در سری جدید گوشی‌های هوشمند اپل شایعات زیادی مطرح شده است. افزون بر این، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که اپل، ترکیب سال گذشته خود که از مدل‌های پایه، پلاس و مدل‌های R تشکیل شده‌اند را دست‌نخورده نگه می‌دارد. گذشته از همه شایعات در مورد مشخصات و نرم‌افزار آیفون‌های جدید، دو سوال قبل از معرفی محصول مطرح می‌شود: زمان معرفی این گوشی‌ها چه زمانی خواهد بود و چه قیمتی خواهند داشت؟ در ادامه به این دو سوال طبق پیش‌بینی‌ها و تاریخ‌ انتشار آیفون‌های قبلی پاسخ می‌دهیم.

سالهاست که اپل آیفون‌های جدید خود را در رویداد ویژه “Special Event” در ماه سپتامبر معرفی کرده است. هنوز تأییدیه رسمی وجود ندارد، اما هیچ دلیلی هم وجود ندارد که سال 2019 این روند تغییر کند. به همین خاطر می‌توان با اطمینان گفت که مدل‌های جدید آیفون در اواسط سپتامبر معرفی خواهند شد، اما ممکن است عرضه آن‌ها کمی به تأخیر بیفتد.

طبق تقویم بازاریابی Verizon Wireless برای سال 2019، که اخیرا وبلاگ‌نویس و افشاگر اطلاعات گوشی، ایوان بلاس آن را منتشر کرده است ما باید تا اواخر سپتامبر منتظر عرضه خانواده آیفون 11 باشیم. این بدان معناست که تاریخ برگزاری Special Event اپل کمی به تاخیر می‌افتد یا اینکه گوشی‌ها کمی دیرتر از تاریخ معمول معرفی خواهند شد.

قیمت احتمالی آیفون 11، آیفون 11 پلاس و آیفون 11R

تاریخ انتشار و قیمت احتمالی آیفون‌های 2019

با توجه به اینکه مدل‌های فعلی با قیمت 1000 و 1100دلار برای آیفون ایکس مکس و ایکس اس مکس شروع شده‌اند، به نظر نمی‌رسد که گوشی‌های جدید اپل بسیار گران‌تر از آن باشند. از آنجا که آنها در حال حاضر قیمتی بیش از 1000 دلار دارند و در سری آیفون 11 تغییرات اساسی به جز یک دوربین اضافی در پشت پیش‌بینی نمی‌شود قیمت‌ها احتمالا بدون تغییر باقی خواهند ماند.

برخی امیدوار هستند که کاهش اخیر فروش آیفون باعث شود اپل قیمت مدل‌های جدید را کمی پایین بیاورد اما بسیاری معتقدند که این  شرکت قیمت خرده فروشی پیشنهادی آیفون‌های جدید را ثابت نگه می‌دارد، به جای اینکه آن را کاهش دهد.

در هر حال، انتظار می‌رود که قیمت آیفون 11 از 1000 دلار برای نسخه‌ی 128 گیگابایتی شروع شود، در حالی که نسخه‌های 256 و 512 گیگابایت احتمالا به ترتیب 1100 دلار و 1200 دلار قیمت خواهند داشت. همچنین انتظار می‌رود قیمت آیفون 11 پلاس از 1100 دلار برای مدل 128 گیگابایتی شروع شود و به ترتیب به 1200 و 1300 دلار برای نسخه 256 گیگابایت و 512 گیگابایتی برسد و در نهایت، پیش‌بینی می‌شود که قیمت آیفون R 11 از 750 دلار برای مدل پایه شروع شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید