آی پینز

آیفون 15 پرو از دکمه‌های لمسی استفاده نخواهد کرد

اگر از سال گذشته پیگیر شایعات پیرامون اپل بوده باشید، ممکن است به خاطر بیاورید که انتظار می‌رفت آیفون 15 پرو به جای دکمه‌های فیزیکی کناره بدنه از مجموعه‌ای از دکمه‌های حساس به لمس استفاده کند. اکنون به نظر می‌رسد که اپل حداقل تا یک سال دیگر هم قرار نیست دکمه‌های فیزیکی آیفون را حذف کند. در نامه‌ای که به سهامداران این شرکت ارسال شده و توسط خبرگزاری MacRumors رؤیت شده است، Cirrus Logic به عنوان یکی از تأمین کنندگان اصلی اپل گفته: «محصول جدیدی که در نامه‌های قبلی سهامداران به آن اشاره شده و قرار بود پاییز امسال معرفی شود، دیگر انتظار نمی‌رود طبق برنامه‌ریزی قبلی به بازار بیاید.»

Cirrus بیشتر به خاطر تولید شماری از قطعات سخت افزاری موجود در «موتور تاپتیک» (Taptic Engine) گوشی‌های آیفون شناخته می‌شود که در واقع یک سیستم بازخورد لمسی ویژه می‌باشد. اپل بزرگترین مشتری این شرکت است و حدود 79 درصد از درآمد Cirrus در سال 2022 را به خود اختصاص داده است. در ماه نوامبر، Cirrus به سرمایه‌گذاران و تحلیلگران گفته بود که در حال کار بر روی یک قطعه جدید سیگنال مختلط با کارایی بالا (HPMS) است (از همان نوع قطعات مورد استفاده در موتور تاپتیک) و اینکه این فناوری در سال 2023 وارد گوشی‌های هوشمند خواهد شد. اما این هفته، Cirrus اذعان کرده که نسبت به آینده این محصول دید محدودی دارد.

آیفون 15 پرو

اولین بار تحلیلگر مشهور اپل به نام مینگ چی کو بود که در مورد استفاده آیفون 15 پرو از دکمه‌های لمسی اظهار نظر کرد. وی در پاییز سال گذشته مدعی شده بود که غول کوپرتینویی قصد دارد دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور گوشی پرچمدار بعدی خود را با دکمه‌های حساس به لمس جایگزین کند. اما ماه گذشته، کو پیش‌بینی خود را اصلاح و ادعا کرد که اپل تصمیم گرفته به دلیل برخی مشکلات فنی حل نشده، برنامه‌های خود را تغییر دهد.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها