بررسی عملکرد باتری آیفون 8 در مقایسه با رقبا

چند روزی از عرضه آیفون 8 توسط اپل می‌گذرد و ما امروز قصد داریم به بررسی و مقایسه باتری این محصول با نسل پیشین و دیگر رقبای اندرویدی بپردازیم.

اولین نکته‌ای که در مورد باتری این محصول باید به آن اشاره‌کنیم کاهش 7 درصدی ظرفیت باتری آیفون 8 نسبت به آیفون 7 است. ظرفیت باتری آیفون 8 به‌طور دقیق 1821 میلی‌آمپر ساعت است که در مقابل ظرفیت 1960 میلی‌آمپر ساعتی آیفون 7 کاهش چشمگیری داشته است. اما آیا عملکرد باتری آیفون 8 ضعیف‌تر از آیفون 7 است؟

در ابتدا باید یک مسئله را روشن کنیم و آن اینکه آیفون 8 از چیپست A11 بیونیک بهره می‌برد که با فناوری ساخت 10 نانومتری طراحی و ساخته‌شده است. بنابراین این پردازنده عملکرد به‌مراتب بهتری را با مصرف انرژی پایین‌تر ارائه می‌کند. همچنین وجود شیشه در پنل پشتی و پشتیبانی از شارژ وایرلس نیز می‌تواند دلیلی برای کاهش ظرفیت باتری باشد.

پیش از اشاره به عملکرد باتری آیفون 8 در استفاده روزمره بهتر است از نتایج تست باتری خودمان برایتان بگوییم. در این تست ما میزان روشنایی نمایشگر را بر روی 200 نیت تنظیم کردیم که برای استفاده در محیط‌های داخلی کافی می‌باشد. نتیجه شگفت‌انگیز است. آیفون 8 حتی با وجود باتری کوچک‌تر عملکرد بهتری نسبت به آیفون 7 دارد. در آزمایش ما 8 ساعت و 37 دقیقه زمان برای آیفون 8 به‌دست آمد که در مقایسه با 7 ساعت و 46 دقیقه آیفون 7 به‌وضوح نتیجه بهتری است. در زیر می‌توانید نتایج به‌دست آمده از این تست را مشاهده و با رقبای دیگر مقایسه کنید.

عملکرد باتری آیفون 8

با توجه به نمودار بالا متوجه خواهید شد که نه تنها آیفون 8 در زمینه باتری نسبت به نسل پیشین خود عملکرد بهتری دارد بلکه در مقایسه با برخی پرچم‌داران اندروید نیز شاهد عملکرد بهتر این محصول هستیم.

در استفاده روزمره و درصورتی‌که استفاده سطح متوسطی از آیفون 8 داشته باشید می‌توانید 1 روز کامل از آن استفاده کنید. نکته قابل اشاره در این زمینه زمان آماده بکار عالی این تلفن همراه است.

اما زمانی که از باتری محصولی صحبت می‌کنیم باید به زمان موردنیاز برای شارژ شدن آن نیز اشاره‌کنیم. آیفون 8 اولین آیفون است که از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند اما در داخل جعبه این محصول خبری از شارژر سریع نیست. بنابراین نتیجه تست زمان شارژ کامل باتری آیفون 8 با شارژر معمولی ارائه‌شده در جعبه به‌دست آمده است. در زیر می‌توانید زمان موردنیاز برای شارژ کامل آیفون 8 را برحسب دقیقه مشاهده و با دیگر رقبا مقایسه نمایید.

زمان شارژ کامل باتری آیفون 8

به‌زودی و پس از عرضه شارژر سریع و شارژر بی‌سیم این محصول این نتایج به‌روزرسانی خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها