افت سهم فروش آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس نسبت به نسل قبل

پیش از این شاهد بودیم که یک شرکت تحقیقاتی خبر از استقبال سرد کاربران اپراتورهای AT & T، Verizon و Sprint از جدیدترین آیفون‌های اپل داده بود و حال مطالعه‌ای دیگر نیز به همین واقعیت در بازار مصرف ایالات متحده، اذعان کرده است. بنا به گزارش های منتشر شده، آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس در مجموع 61 درصد از کل فروش آیفون در آمریکا در سه ماهه گذشته را به خود اختصاص داده‌اند، که در مقایسه با سهم 72 درصدی آیفون 7 و 7 پلاس در مدت مشابه سال گذشته، کاهش چشمگیری داشته است.

البته نباید از یاد برد که آیفون ایکس کمی بعد از آیفون 8 و آیفون 8 پلاس راهی بازار شد و این طور که به نظر می رسد خریداران با احتیاط عمل کرده و تا زمان عرضه این گوشی صبر کرده‌اند. همین مسئله نیز باعث شده تا آیفون‌های سه گانه جدید اپل در ابتدای امر فروش چندان خوبی را تجربه نکنند.

فروش گوشی‌های آیفون در سه ماهه چهارم 2017
سهم فروش گوشی‌های آیفون در سه ماهه منتهی به دسامبر 2017

در حال حاضر بعد از آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس که 61 درصد سهم بازار گوشی‌های اپل را به خود اختصاص داده‌اند، پرچمدارهای سال گذشته، یعنی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس با 25 درصد در مقام دوم قرار دارند و پس از آن‌ها نیز آیفون 6 و آیفون 6 اس با کسب 8 درصد سهم بازار در جایگاه سوم ایستاده‌اند. آیفون SE در این بین فروش چندان خوبی نداشته و درصد قابل توجهی را نیز به خود اختصاص نداده است.

اما مهمترین و البته قدرتمندترین آیفون عرضه شده تا به امروز، یعنی آیفون ایکس یا همان آیفون 10، در ماه اکتبر و دسامبر سال 2017 میلادی توانسته به تنهایی 20 درصد از بازار فروش آیفون را به خود اختصاص دهد که نشان می‌دهد کاربران اسقبال خوبی از این محصول داشته‌اند. این در حالی است که دو گوشی جدید دیگر اصلاً نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند و فروش آن‌ها با چیزی که همواره از محصولات جدید اپل انتظار می‌رود، مطابقت ندارد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها