بر اساس یک بررسی، کاربران آیفون بسیار بیشتر از اندرویدی‌ها با مشکل مواجه می‌شوند

به نظر می‌رسد که پایداری گوشی‌های هوشمند آیفون شرکت اپل، بیشتر شبیه یک افسانه باشد تا واقعیت. تنها کافی است به اسمارت فون اپل آیفون 6 اس و مشکلات باتری رایج آن نگاه کنید تا متوجه این موضوع بشوید. البته مشکلات آیفون‌های اپل به همین جا ختم نمی‌شود، حداقل جدیدترین بررسی صورت گرفته توسط شرکت Blancco این‌طور می‌گوید. بررسی این شرکت ادعا می‌کند که آیفون‌ها، در 62 درصد موارد کاربران را با مشکل مواجه می‌سازند، در حالی که این رقم برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل محبوب شرکت گوگل، یعنی اندروید، به میزان قابل توجه کم‌تر 47 درصد می‌باشد.

داده‌های این بررسی طی یک چهارم پایانی سال 2016 میلادی جمع آوری شده است. البته شرکت Blancco متذکر این نکته شده است که میزان مشکلات آیفون‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با پیشرفت چشم‌گیر 47 درصدی روبرو شده است. گوشی آیفون 6 بدترین دستگاه از نظر عملکرد شناخته شده است، هر چند که آمار مشکلاتش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش پیدا کرده است. 27 درصد از مشکلات مجموعاً 47 درصدی اندرویدی‌ها در یک چهارم آخر سال 2016، به دستگاه‌های سامسونگ تعلق دارد و از این نظر، سامسونگ بزرگ‌ترین نقش را در مشکلات سیستم عامل گوگل داشته است.

این نکته نیز شایان ذکر است که تعریف مشکل در بررسی مذکور، کار نکردن به درستی یک گوشی هوشمند می‌باشد، صرف نظر از این که علت آن چه بوده است. بنابراین بالا بودن این ارقام جای تعجبی ندارد، چرا که شرکت Blancco، حتی کرش کردن برنامه‌ها و بازی‌ها را نیز به عنوان یک مشکل تلقی کرده است. مشکی که هر روزه برای کاربران فراوانی روی می‌دهد.

با این حال می‌بایست به بررسی مذکور با عینک شک و تردید بنگریم. منبع این بررسی، شرکت Blancco است، گروهی که در زمینه‌ی شناسایی و رفع مشکلات گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند. بنابراین هر چه آمار و ارقام مشکلات اسمارت فون‌ها بالاتر باشد، به نفع این شرکت خواهد بود. علاوه بر این، اختلاف قابل توجهی میان آمارهای یک چهارم‌های مختلف به چشم می‌خورد، که منطقی به نظر نمی‌رسد. در جمع آوری داده‌ها نیز تنها از سرویس‌های خود این شرکت استفاده شده است، بنابراین احتمال ناقص بودن نتایج وجود دارد. در هر حال، این بررسی حتی اگر ناقص هم باشد، برای شرکتی چون اپل که مانور زیادی بر روی عملکرد گوشی‌های هوشمندش می‌دهد، می‌توان نگران کننده باشد.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سید احمد نبی زاده
سید احمد نبی زاده
5 سال قبل

چرا مطالبی این‌چنینی که حتی برای خودتونم صحت و سقمشون مشخص نیست رو‌میزارین کمی حرفه ای تر عمل کنین خواهشا و وقت مخاطبهاتون رو با گذاشتن مطالبی اینچنینی تلف نکنین…