آی پینز

کرونا ثروتمندترین مرد جهان را ثروتمندتر کرد!

بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، جف بزوس (Jeff Bezos) مؤسس و مدیرعامل خرده‌فروشی آنلاین آمازون در طول چند ماهی که از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، 24 میلیارد دلار به دارایی‌هایش افزوده و به این ترتیب، مجموع سرمایه وی با 20 درصد افزایش نسبت به 4 ماه قبل، به 138 میلیارد دلار رسیده است.
بزوس که از سال 2017 به عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته می‌شود،‌ در حال حاضر 11 درصد از سهام شرکت آمازون را در اختیار دارد. این شرکت خرده‌فروشی آنلاین این روزها به واسطه شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن بسیاری از مردم، با حجم انبوهی از سفارشات مواجه شده، به طوری که می‌توان شرایط آن را با دوران پیک شلوغی‌ها در فصل تعطیلات مقایسه کرد! این تقاضای بالای مشتریان باعث شد تا در روز سه‌شنبه ارزش سهام آمازون با 5.3 درصد رشد، به بالاترین میزان خود برسد.
بزوس در ابتدای ورود ویروس کرونا به آمریکا و افت ارزش سهام آمازون، برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، بخش بزرگی از سهام خود را به فروش رساند. اما پس از آن، از موفق‌ترین رالی بازار سهام از سال 1933 تاکنون، نهایت منفعت را برد. در این رالی موفق، ارزش سهام آمازون دوباره اوج گرفت و تمام افت خود در ماه مارس را جبران کرد.
آمازون
البته افزایش تقاضا و سفارشات، در کنار منافعی که داشته، دردسرهایی را هم برای مدیران آمازون ایجاد کرده است. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعلی مدیران این شرکت، مدیریت درخواست‌ها و ارسال به موقع سفارشات است. اما با توجه به شیوع کووید-19 و مشکلاتی که در زمینه به‌کارگیری نیروی انسانی وجود دارد، این امر بسیار سخت و چالش برانگیز شده است. به خصوص اینکه در چند وقت اخیر صحبت‌هایی از ابتلای کارکنان این شرکت به کووید-19 در کشورهای مختلف مطرح شده است.
اما به هر حال، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، آمازون برای حفظ توان پاسخگویی خود به سفارشات، 100 هزار نیروی کار جدید استخدام کرده و مدیران این شرکت قصد دارند، 75 هزار نیروی دیگر هم استخدام کنند.

منبع theguardian
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها