جف بزوس بعد از 27 سال از مدیرعاملی آمازون کناره‌گیری کرد

جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان که تمام ثروت خود را مدیون آمازون است، بالاخره از این شرکت می‌رود! بزوس 57 ساله قرار است از فردا سمت مدیرعاملی آمازون را به اندی جسی واگذار کرده و توجه خود را به مدیریت شرکت خصوصی‌اش در زمینه اکتشافات فضایی معطوف کند. اندی جسی تا پیش از این به عنوان مدیر سرویس‌های تحت وب آمازون فعالیت داشت.

شرکت آمازون از اوایل دهه 1990 میلادی توسط بزوس تأسیس شد و کار خود را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین آغاز کرد. اما با گسترش روزافزون اینترنت و رواج یافتن خرید و فروش‌های آنلاین، این شرکت توانست به قدرتمندترین خرده‌فروشی آنلاین دنیا تبدیل شود و در حال حاضر ارزشی بالغ بر 1.7 تریلیون دلار دارد!

بر پایه جدیدترین رده‌بندی میلیاردهای جهان که توسط بلومبرگ انجام شده، آقای بزوس با 203 میلیارد دلار ثروت و فاصله 17 میلیارد دلاری از ایلان ماسک، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت تسلا، جایگاه نخست را در اختیار دارد. جالب است که هم آقای بزوس و هم آقای ماسک در سال‌های اخیر فعالیت‌های خود را به سمت اکتشافات فضایی و تدارک سفرهای تجاری به مریخ سوق داده و به ترتیب شرکت‌های «بلو اوریجین» و “اسپیس‌ایکس” را در همین راستا تأسیس نموده‌اند.

سفر جف بزوس به فضا

اینک آقای بزوس بعد از 27 سال نشستن بر کرسی مدیریت آمازون، قصد دارد از این شرکت جدا شده و به عنوان اولین اقدام، با فضاپیمای ساخت شرکت «بلو اوریجین» به نام “نیو شپرد” به فضا سفر کند. البته او در این سفر تنها نخواهد بود و برادرش مارک، میلیادری که بلیت همراهی با او را ۲۸ میلیون دلار خریده و یک جهانگرد فضایی که نامش فاش نشده، او را همراهی خواهند کرد.

البته، جف بزوس با وجود کنار رفتن از سمت مدیرعاملی آمازون، کماکان 10.3 درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشته و جایگاه خود در هیأت مدیره را نیز حفظ خواهد کرد.

منبع yahoo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها