پسر بچه چینی کلیه خود را فدای خرید آیفون کرد!

خرید آیفون و سایر محصولات شرکت اپل برای اقشار متوسط و فقیر کشورهای کم درآمد یک آرزوی دست نیافتنی است. اما ظاهر لوکس و تجملی این محصولات برخی از آن‌ها را وسوسه می‌کند که از نیازهای ضروری خود چشم‌پوشی کنند تا صاحب یک آیفون، آیپد یا مک بوک شوند. البته تعدادی هم در این کار زیاده روی کرده و حتی از سلامتی و جان خود برای خرید آیفون مایه می‌گذارند. یکی از این افراد پسری چینی بود که برای خرید آیفون کلیه خود را به فروش رساند و اکنون با مشکلات جسمی شدیدی دست و پنجه نرم می‌کند.

اگرچه گزارش‌ها از کاهش فروش آیفون در جهان خبر می‌دهند اما محصولات شرکت اپل هنوز هم به دلیل حس تجملی که به دیگران انتقال می‌دهند محبوبیت و فروش بالایی دارند. احتمالا به خاطر دارید چند سال پیش یک پسر چینی که در آرزوی داشتن یک گوشی آیفون 4 بود، تصمیم گرفت تا پول مورد نیاز برای خرید این گوشی را از طریق فروش کلیه‌اش تامین کند. جای تردیدی نیست که این تصمیم یک تصمیم عاقلانه نبود اما آن پسر که اکنون به مرد جوانی تبدیل شده است در حال حاضر از عواقب تصمیم غلط خود به شدت رنج می‌برد.

خرید آیفون برای پسر چینی گران تمام شد!

دیالیز و مرگ، عاقبت خرید آیفون

پزشکان می‌گویند این پسر جوان قرار است تا پایان عمر خود در بستر بیماری بماند. این به آن دلیل است که عمل جراحی برای برداشتن کلیه روی او به درستی انجام نشده است و زخم‌های حاصل از جراحی بهبود پیدا نکرده و عفونی شده‌اند. این عفونت به کلیه دیگر وی نیز سرایت کرده است و این پسر جوان 17 ساله باید مرتب دیالیز شود. اما بدترین قسمت ماجرا اینجاست که پدر و مادر این پسر وضعیت مالی مناسبی ندارند و نمی‌توانند هزینه درمان او را پرداخت کنند. پس اگر این هزینه به طریقی تامین نشود تنها کلیه او نیز برای همیشه از کار خواهد افتاد و به مرگ وی منجر خواهد شد.

اما این اولین باری نیست که یک نفر به خاطر تامین هزینه‌های خرید محصولات اپل تحت عمل‌های جراحی نامناسب قرار می‌گیرد و سلامتی خود را به خطر می‌اندازد. پیش از این نیز گزارش شده بود که یک پسر برای خرید آیپد2 اقدام به فروش کلیه خود کرده و دچار مشکلات جسمی شده بود. مشخص نیست که آن پسر جوان از مشکلات حاصل از عمل رهایی یافت یا خیر اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که تنها درصد محدودی از جراحی‌های برداشت و پیوند اعضا در چین، موفقیت آمیز هستند.

منبع Ubergizmo

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
علی
علی

تو ایران که برای خرج روز مره کلیه میفروشن