چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟

روش‌های زیادی برای تمیز کردن لپ تاپ وجود دارد که باعث می‌شود دستگاه شما درست مثل روز اول تمیز شده و برق بزند. با انجام این کارها نه تنها لپ تاپ شما ظاهر و حس بی‌نظیری خواهد داشت بلکه دیگر خبری از لکه و کثیفی روی آن نخواهد بود. حالا سئوال اصلی اینجاست که برای این‌که لپ تاپ مثل روز اول خریداری آن تمیز و خوب به نظر برسد باید چکار کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با استفاده از روش‌های زیر این دستگاه را مثل روز اول نو کنید.

1- از محلول مناسب برای تمیز کردن نمایشگر لپ تاپ استفاده کنید

اگر همیشه از نور کم برای صفحه نمایش لپ تاپ خود استفاده می‌کنید، نادیده گرفتن نمایشگر کثیف برایتان ساده خواهد بود. اما زمانی‌که نور به نمایشگر بتابد آن‌وقت تمامی لکه‌ها، آلودگی‌ها و سایر کثیفی‌های صفحه نمایش برایتان آشکار خواهد شد و از این لحظه به بعد استفاده از صفحه نمایش این لپ تاپ برایتان سخت خواهد بود.

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟

با استفاده از محلول‌های پاک کننده که مناسب تمیز کردن نمایشگر‌های حساس ساخته شده‌اند به سادگی می‌توانید این مشکل را حل کنید. بعد از تهیه یک بطری از این محلول‌ها، یک پارچه میکروفایبر را به مقدار کمی از این محلول پاک‌کننده آغشته کنید و به آرامی با حرکت دایره‌ شکل پارچه را روی صفحه نمایشگر بکشید.

2- محلول خانگی برای پاک کردن نمایشگر لپ تاپ بسازید

اگر همین حالا که این مقاله را مطالعه می‌کنید، متوجه کثیف بودن نمایشگر لپ تاپ خود شده‌اید و دوست دارید هرچه زودتر از شر این آلودگی‌ها و لکه‌ها رهایی پیدا کنید می‌توانید با استفاده از مواد اولیه که در خانه دارید همین حالا یک محلول پاک کننده بسازید. برای ساخت این محلول کافیست یک بطری را تا نصفه از الکل ایزوپروپیل پر کرده و سپس نیمه دیگر بطری را با آب مقطر تکمیل کنید. این محلول برای پاک کردن نمایشگر عملکرد بی‌نظیری دارد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از سرکه نیز داخل این محلول استفاده کنید تا تاثیر فوق‌العاده آن را در پاک کردن نمایشگر مشاهده کنید.

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟ 1

بعد از این‌که محلول فوق را آماده کردید می‌توانید از آن برای پاک کردن صفحه نمایش لپ تاپ به همان روشی که کمی بالاتر گفتیم، استفاده کنید.

3- کلیدهای صفحه کلید لپ تاپ خود را تمیز کنید

اگر صفحه کلید لپ تاپ شما کثیف باشد، لمس کلیدهای آن بسیار عذاب آور خواهد بود. همین موضوع باعث شده تا تمیز کردن سطح کلیدها به یکی از اولین اولویت‌های هر فرد مخصوصا اگر مرتبا با تایپ سر و کار داشته باشد، تبدیل شود.

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟ 2

برای تمیز کردن صفحه کلید کافیست تا یک پارچه مرطوب را برداشته و روی هر کلید بکشید تا تمیز شود. همچنین می‌توانید از صابون نیز برای انجا این کار استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که هنگام تمیز کردن اثری از آن روی صفحه کلید باقی نماند.

4- از هوای فشرد برای تمیز کردن قسمت زیرین کلیدهای صفحه کلید لپ تاپ استفاده کنید

با تمیز کردن سطح رویی صفحه کلید و کلیدهای آن، در نگاه اول بسیار تمیز به نظر می‌رسند اما همچنان می‌توانید کثیفی زیر کلیدهای آن را حس کنید. حالا سئوال اصلی اینجاست که برای تمیز کردن قسمت زیرین کلیدهای کیبورد باید چکار کرد؟

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟ 3

هوای فشرده یکی از بهترین ابزار موجود برای حل مواردی مشابه این مشکل است. بعد از این‌که قوطی هوای فشرده را تکان دادید می‌توانید از دهانه آن برای این‌که هوا با فشار وارد شکاف باریک بین کلیدها شود، استفاده کنید. با این کار تمامی گرد و غبارها، خرده‌ها و سایر مواد اضافی از بخش زیرین کلیدهای کیبورد لپ تاپ خارج خواهند شد.

5- تمیز کردن کلیدهای لپ تاپ با خارج کردن آن‌ها

در صورت تمایل می‌توانید کلیدهای کیبورد را از جایشان خارج کرده تا تمیزکاری خود را به صورت عمقی و کلی انجام دهید. انجام این کار نیازمند احتیاط و دقت بسیار است به همین دلیل هم باید بسیار با ظرافت انجام شود.

6- گرد و غبار دریچه‌های اسپیکر و فن را با استفاده از گوش پاکن تمیز کنید

دریچه‌های فن و اسپیکر لپ تاپ به سرعت با گرد و غبار پوشیده و گاها بسته می‌شوند. این موضوع هم روی عملکرد آن تاثیر دارد و هم ظاهر دستگاه شما را ناخوشایند جلوه خواهد داد. برای تمیز کردن این دریچه‌ها تنها به یک گوش پاکن نیاز دارید تا با استفاده از آن به راحتی اسپیکر و فن لپ تاپ خود را تمیز کنید. توجه داشته باشید که مرطوب کردن گوش پاکن باعث می‌شود تا گرد و غبار سریعا به آن بچسبد اما باید احتیاط کنید تا داخل لپ تاپتان به هیچ عنوان خیس نشود.

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟ 4

7- پاک کردن گرد و غبار لپ تاپ با استفاده از چسب‌های سفید/ آبی

چسب‌های نواری سفید و آبی را به راحتی در مغازه‌ها پیدا خواهید کرد؛ از این چسب‌ها برای چسباندن و آویزان کردن پوستر روی دیوار استفاده می‌کنند اما حالا شما می‌توانید به کمک این نوع چسب‌ها لپ تاپ خود را تمیز کنید. تنها کافیست یک تکه از این چسب را روی اسپیکر و یا فن دستگاه خود قرار دارد و با کندن آن تمامی گرد و غبار موجود در این قسمت را بدون دخالت آب و نگرانی بابت خیس شدن لپ تاپ، خارج کنید.

8- از بین بردن خط و خش از روی پلاستیک‌های لپ تاپ

پلاستیک یکی از متریال‌های رایج در ساخت لپ تاپ است اما به خاطر نرم بودن جنس آن به راحتی خش برمی‌دارد. حذف خط و خش‌های عمیق بعضا امکان‌پذیر نیست اما می‌توانید آن‌هایی که عمق کمی دارند را به راحتی حذف کنید.

برای این کار باید رو سطح دارای خش را ابتدا با یک تکه پارچه نم‌دار پاک کرده و سپس روی آن را خمیر دندان یا پولیش پلاستیک بکشید. در آخر خمیر یا پولیش را روی سطح پلاستیکی به حالت دایره شکل بمالید تا خش مورد نظرتان از بین برود.

9- قطعات آلومینیومی لپ تاپ را تمیز کنید

خیلی از لپ تاپ‌ها مثل مک بوک اپل (Apple MacBook) از آلومینیوم در ساختار و طراحی خود استفاده می‌کنند. این متریال در ظاهر بسیار جذاب به نظر می‌رسد اما باید توجه داشت که آلومینیوم به راحتی حتی با روغن دست شما نیز آلوده شده و با گذشت زمان رنگ آن را کدر و سطح را آلوده می‌کند.

برای حل این مسئله می‌توانید از پولیش‌های آلومینیوم استفاده کنید اما در صورتی که دوست دارید محلول خانگی بسازید می‌توانیم نیمی از بطری را از آب و نیم دیگر آن را سرکه بریزید و با استفاده از آن به تمیز کردن سطوح آلومینیومی دستگاه خود بپردازید. برای این کار یک تکه پارچه میکروفایبر را به محلول پولیش آغشته کرده و به حالت دوار آن را روی نواحی آلوده بکشید.

چگونه لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه داریم؟ 5

10- لپ تاپ خود را مثل روز اول تمیز نگه دارید

بعد از انجام تمامی روش‌های بالا، بعید است که بخواهید اجازه دهید که لپ تاپ دوباره کثیف و آلوده شود. برای این‌که لپ تاپتان همچنان تمیز و تازه به نظر برسد مراحل تکمیلی زیر را رعایت کنید:

  • دستتان را بشویید: این راه حل در ابتدا ساده به نظر می‌رسد اما باید توجه داشته باشید که تمیزی دست باعث می‌شود تا صفحه کلید لپ تاپتان دیگر آلوده نشود.
  • غذا نزدیک لپ تاپ ممنوع: غذا خوردن نزدیک لپ تاپ یکی از عوامل مهم در زمینه کثیف و آلوده شدن دستگاهتان خواهد بود به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم تا به هیچ عنوان نزدیک لپ تاپ غذا نبرید. با رعایت این مورد در مدت کوتاهی متوجه تفاوت تمیزی آن خواهید شد.
  • از کیف یا کاور لپ تاپ استفاده کنید: اگر لپ تاپ خود را در یک کیف اختصاصی قرار دهید، تمیز باقی می‌ماند به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم تا لپ تاپ را داخل کیف جداگانه قرار داده و یا روی آن را بپوشانید.
  • از محافظ لپ تاپ استفاده کنید: استفاده از محافظ لپ تاپ به شما کمک می‌کند تا نمایشگر خود را تمیز نگه داشته و از خش افتادن روی آن جلوگیری خواهد کرد.
  • از قاب لپ تاپ استفاده کنید: قاب لپ تاپ درست مثل روکش ماشین عمل می‌کند و تنها برای گنجاندن یک لپ تاپ طراحی شده است. از قاب برای محافظت از لپ تاپ در مقابل خش و لکه استفاده می‌شود و در کنار آن ظاهر لپ تاپتان را نیز بهتر خواهد کرد.
منبع Makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها