جدیدترین بیلد مایکروسافت برای ویندوز 10 قابلیت فیلتر نور آبی را به این سیستم عامل می‌آورد

چند ماه پیش بود که گزارش داده شد شرکت مایکروسافت، به زودی قابلیت فیلتر نور آبی (Blue Light Filter) را به سیستم عامل محبوبش، ویندوز 10 (Windows 10)، خواهد آورد تا نگاه به صفحه‌ی نمایش دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل در شرایط نوری ضعیف، چشمانمان را آزار ندهد. امکان فیلتر نور آبی، هنگام استفاده از نوت بوک‌ها و اسمارت فون‌ها در رختخواب به هنگام شب، می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

بیشتر بخوانید:

در جدیدترین بیلد (Build) منتشر شده از ویندوز 10، ویژگی فیلتر نور آبی به آن اضافه شده است. این قابلیت، به سادگی نمایش نور آبی را بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه محدود می‌کند و با چند گزینه‌ی تنظیم، امکان ارائه‌ی تجربه‌ی شخصی سازی شده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آخرین بیلد ویندوز 10 با شماره‌ی 1487 منتشر شده است. مدتی از انتشار نسخه‌ی آزمایشی این بیلد می‌گذرد و این به آن دلیل است که برنامه‌ی اینسایدر ویندوز 10، تا اوایل سال آینده‌ی میلادی (2017)، متوقف شده است. این بیلد آزمایشی، برخی از قابلیت‌های جدید مایکروسافت برای ویندوز 10 را به نمایش می‌کشد.

مایکروسافت در حال حاضر بر روی به روز رسانی بزرگی با نام آپدیت کریتور ویندوز 10 (Windows 10 Creator’s Update) کار می‌کند که تا سال آینده در قالب بیلدی پایدار برای تمام کاربران به صورت رسمی عرضه خواهد شد. کاربرانی که این بیلد آزمایشی را نصب کرده‌اند، «تنظیمات نور آبی» (Blue Light Settings) را در برنامه‌ی تنظیمات (Settings) ویندوز 10 پیدا خواهند کرد. آن‌ها در این تنظیمات می‌توانند دمای رنگ را تنظیم کنند یا فعال شدن خودکار فیلتر نور آبی را در ساعت‌هایی مشخص، زمان‌بندی نمایند. این ویژگی کوچکی به حساب می‌آید، اما برای کسانی که از برنامه‌های مختلف فیلتر نور آبی برای ویندوز 10 استفاده می‌کنند، تغییر بزرگی را رقم خواهد زد.

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا به‌روز رسانی کریتور آپدیت ویندوز 10 را در اوایل سال جاری عرضه کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها