ال‌جی و زد‌تی‌ای به علت شیوع ویروس کرونا از MWC 2020‌ انصراف دادند

ماجرای شیوع ویروس کرونا هر روز وارد مرحله جدیدی شده و تأثیری که بر بخش صنعت و تولیدات چین می‌گذارد، پررنگ‌تر می‌شود. با افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان، صنعت موبایل هم با اتفاقاتی روبرو بوده که به نظر می‌رسد در آینده این اتفاقات بیشتر هم خواهد شد.

در تازه‌ترین مورد، شرکت‌های ال‌جی و زد‌تی‌ای امروز اعلام کردند که اواخر ماه جاری میلادی در کنگره جهانی موبایل 2020 شرکت نخواهند کرد. کنگره جهانی موبایل یا به اختصار MWC بزرگ‌ترین رویداد سالانه مرتبط با صنعت موبایل است که همه ساله در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود.

زد‌تی‌ای

یکی از سخنگویان زد‌تی‌ای در این باره گفته لغو حضور در MWC 2020‌ در واقع از اثرات جانبی شیوع کرونا بوده و از طرف دیگر شرکت در رویداد مذکور به واسطه مشکلاتی که در اخذ ویزا و سفر وجود دارد، عملاً با دشواری‌های زیادی می‌تواند همراه باشد.

از طرف دیگر، ال‌جی نیز اعلام کرده برای حفظ سلامت کارکنان، شرکا و مشتریان خود، تصمیم گرفته تا از حضور در MWC 2020‌ انصراف دهد. به گفه مسئولان این شرکت کره‌ای، کناره‌گیری از کنگره جهانی موبایل باعث خواهد شد تا صدها کارمند این شرکت از خطرات سفر دور بمانند و البته مجبور نباشند با محدودیت‌هایی که در سفرهای بین‌المللی اعمال شده، درگیر شوند.

ال‌جی

البته کمپانی ال‌جی اعلام کرده که در آینده‌ای نزدیک با برگزاری یک رویداد مجزا از گوشی‌های هوشمند سال 2020 خود رونمایی خواهد کرد.

در همین حال، انجمن GSM که سازماندهی MWC را بر عهذه دارد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شیوع ویروس کرونا تا به اینجا تأثیری جزئی بر رویداد امسال داشته است. البته این بیانیه پیش از اعلام انصراف ال‌جی و زد‌تی‌ای صادر شده بود. در هر صورت، فعلاً‌ برنامه برگزاری MWC 2020‌ کماکان پابرجاست و باید منتظر ماند و دید در روزهای آتی آیا اتفاق دیگری رخ خواهد داد یا نه.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.