ال جی ماشین لباسشویی بدون آب تولید می‌کند!

ماشین های لباسشویی سنتی برای شستن و تمیز کردن لباس‌های کثیف به آب و مواد شوینده زیادی نیاز دارند. این دستگاه‌ها معمولاً منجر به هدر رفتن آب پاک و اغلب تصفیه شده می‌شوند و سرعت تخریب محیط زیست را افزایش می‌دهند. با توجه به این نگرانی‌ها، ال جی یک ماشین لباسشویی کاملاً بدون آب را طراحی کرده و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک آن را وارد بازار کند. با دیجی رو همراه باشید.

ماشین لباسشویی ال جی بدون نیاز به آب

بر اساس گزارش‌های اخیر، ال جی روند توسعه ماشین لباسشویی بدون آب خود را آغاز کرده است. این غول کره‌ای پس از تایید آزمایشی این فناوری توسط وزارت تجارت، صنعت و انرژی، کار روی پروژه را تحت نظارت مراجع قانونی شروع کرده است. در این فناوری جدید از دی اکسید کربن به عنوان جایگزینی برای آب استفاده شده است.

دی اکسید کربن به شکل طبیعی خود حالت گازی دارد و ال جی ظاهراً راهی برای تبدیل آن به حالت مایع با فرآیند تبرید و فشرده‌سازی پیدا کرده است. پس از تبدیل دی اکسید کربن گاز به حالت مایع، ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند لباس‌های کثیف را بدون نیاز به آب یا مواد شوینده بشوید.

ماشین لباسشویی بدون آب ال جی

برای از بین بردن آلودگی از لباس‌های کثیف، ماشین لباسشویی بدون آب ال جی از ویسکوزیته و کشش سطحی دی اکسید کربن مایع استفاده می‌کند. پس از فرآیند شستشو، دستگاه می‌تواند دی اکسید کربن را دوباره به شکل اصلی یعنی حالت گاز تبدیل کرده و برای شستشوی بعدی مجدداً از آن استفاده کند. از این رو هیچ گونه گاز یا آب آلوده به مواد شوینده از این ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود. با این کار، حجم قابل توجهی از آبی که در حال حاضر در خانه‌ها برای شستن لباس‌ها استفاده می‌شود، صرفه‌جویی خواهد شد.

در مورد زمان عرضه ماشین لباسشویی بدون آب ال جی هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده و این شرکت پس از فرآیند توسعه، اولین واحد را در آزمایشگاه تحقیقاتی خود راه‌اندازی خواهد کرد. این دستگاه به مدت دو سال در شرایط آزمایشگاهیی کار خواهد کرد تا قابلیت‌های آن قبل از عرضه تجاری در بازار، تست شود.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها