باتری ال جی جی 6 قابل تعویض خواهد بود

در حالی که به نظر می‌رسد گوشی پرچمدار آینده ال جی، یعنی ال جی جی 6 (LG G6) نسبت به جی 5 تغییرات زیادی خواهد داشت و دیگر شاهد ارائه یک گوشی ماژولار از سوی این کمپانی کره‌ای نخواهیم بود، اما با این حال جی 6 یکی از ویژگی‌های جذاب این سری از محصولات را حفظ خواهد کرد و آن هم چیزی نیست جز، باتری قابل تعویض.

بنا به اعلام وب سایت Korea Herald، ال جی باتری گوشی آینده خود را نیز به صورت قابل تعویض و جدا شدنی طراحی خواهد کرد و این امر بیشتر به خاطر جلوگیری از مشکلات احتمالی در خصوص ایمنی و عملکرد محصول خواهد بود. به نظر می‌رسد بلایی که بر سر سامسونگ و گوشی جدید این شرکت، یعنی گلکسی نوت 7 آمد، زنگ خطری برای کمپانی‌های دیگر بوده تا به موارد امنیتی محصولات خود بیش از پیش اهمیت دهند. سامسونگ به علت طراحی باتری غیر قابل تعویض برای گلکسی نوت 7، با بروز مشکلات مربوط به این قطعه مجبور به فراخوانی تمامی آن‌ها شد و پس از مدتی نیز به کلی خط تولید این گوشی را متوقف کرد. با اینکه باتری‌های قابل تعویض هم ممکن است با چنین مشکلاتی مواجه شوند، اما حداقل خوبی آن‌ها این است که جایگزین کردن باتری جدید بسیار کم هزینه‌تر و راحت‌تر می‌باشد.

گوشی ماژولار ال جی جی 5
ال جی جی 6 نسبت به جی 5 تغییرات زیادی خواهد داشت و دیگر شاهد ارائه یک گوشی ماژولار از سوی کمپانی کره‌ای ال جی نخواهیم بود.

Korea Herald همچنین به تکرار شایعات پیشین در خصوص مجهز بودن ال جی جی 6 به اسکنر عنبیه چشم پرداخته و اشاره کرده که این سنسور در قالب دوربین جلویی گوشی تعبیه خواهد شد. به علاوه، سرویس پرداخت موبایلی ال جی تحت عنوان ال جی پی (LG Pay) هم که قرار است سال آینده میلادی معرفی شود، توسط این گوشی هوشمند جدید پشتیبانی خواهد شد.

گفته شده که ال جی جی 6 ممکن است از ویژگی‌های کاملاً جدیدی هم برخوردار باشد که تاکنون در محصولات ال جی ارائه نشده‌اند. البته هیچ هنوز اشاره‌ای به جزئیات این ویژگی‌ها نشده است.

عدم موفقیت تجاری گوشی جی 5 باعث شد تا سود سالانه بخش موبایل ال جی با افتی محسوس مواجه شود. از همین رو ال جی امید زیادی به موفقیت جی 6 داشته و تمام تلاش خود را به کار بسته تا اوضاع را تغییر دهد. به احتمال زیاد، ال جی جی 6 در سه ماهه اول سال آینده میلادی به صورت رسمی رونمایی خواهد شد و این اتفاق ممکن است در کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC 2017) روی دهد. کنگره جهانی موبایل 2017، از 9 تا 12 اسفند در شهر بارسلون اسپانیا برگزار خواهد شد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها