ال جی جی 7 (LG G7): هرآن‌چه راجع به سخت‌افزار، طراحی و قابلیت‌های این گوشی می‌دانیم

گوشی هوشمند ال جی جی 7 به عنوان جایگزین LG G6 که علی‌رغم قدرتمند بودن، توجه کمی را دریافت کرد،  به زودی رونمایی می‌شود. شرکت ال جی معمولا دستگاه‌های پرچم‌دار خود را در رویداد MWC (کنگره‌ی جهانی موبایل) معرفی می‌کند که امسال قرار است در بارسلونای اسپانیا برگزار شود. همانوطر که می‌دانید این رویداد معمولا معرفی‌ها و رونمایی‌های بزرگی را در خود جای می‌دهد.

به احتمال قریب به یقین، با سخت‌تر شدن تدریجی رقابت بین ال جی و سامسونگ، امسال هم این اتفاق خواهد افتاد. این موضوع با توجه به این‌که هر دو طرف به صورت مداوم با گذر هر نسل از موبایل‌های قدرتمند، در حال پیشی گرفتن از یک‌دیگر هستند قابل درک است، و به نظر نمی‌رسد که در آینده‌ی نزدیک این روند متوقف شود. البته باید توجه داشت که این رقابت برای ما، به عنوان کاربران نهایی، کاملا مفید است.

با نزدیک‌تر شدن زمان رونمایی از G7، در این مطلب خلاصه‌ای تمامی چیزهایی که راجع به این دستگاه می‌دانیم به صورت یک‌جا برای شما خوانندگان گرامی تهیه کرده‌ایم. این شما و این هم گوشی جی 7 ال جی. با دیجی رو همراه باشید.

توجه: اخیرا مشخص شد که ممکن است ال جی گوشی‌های پرچم‌دار خودش را با نام دیگری عرضه کند و نام “G” را به طور کلی کنار بگذارد. تا زمانی که اطلاعات بیشتری راجع به نام محتمل جدید برای پرچم‌دار این شرکت مشخص شود، ما به آن با نام ال جی جی 7 (LG G7) اشاره می‌کنیم.

فهرست مطالب:

 برای پرش روی عناوین کلیک کنید

1. طراحی
2. صفحه‌ی نمایش
3. دوربین
4. سخت‌افزار
5. قیمت و زمان عرضه

 

طراحی ال جی جی 7

LG V30 Review 101 600x400 - ال جی جی 7 (LG G7): هرآن‌چه راجع به سخت‌افزار، طراحی و قابلیت‌های این گوشی می‌دانیم
آیا وی 30 ظاهر خود را به جی 7 قرض می‌دهد؟

گوشی جی 6 شرکت ال جی جزء اولین دستگاه‌هایی بود که از صفحه نمایش دراز 18:9 و ظاهر “هموار” یا استریم‌لاین که ما هم‌اکنون آن‌ را طراحی “بدون حاشیه” می‌نامیم، بهره می‌برد. V30 نیز به خوبی از این روش طراحی استفاده برد و پیشرفت‌هایی را در آن به وجود آورد. طبعا، ما انتظار داریم که جی 7 نیز از این روند پیروی کند و شایعاتی که تا الآن به گوش رسیده‌اند به نظر می‌رسد که این موضوع را تایید کنند. در حالی که هنوز هیچ عکس تاییدشده‌ و یا اطلاعات موثق از درون این شرکت به بیرون درز نکرده‌است، می‌توان با ضریب اطمینان بالایی گفت که جی 7 ظاهری بسیار شبیه به جی 6 و یا حتی V30 خواهد داشت.

این دقیقا چیزی است که ما شنیده‌ایم: ال جی احتمالا به میزان زیادی از طراحی بسیار عالی V30 که البته مورد توجه زیادی قرار نگرفت، در گوشی جدید خود استفاده کند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این موضوع به این معنی است که ما احتمالا با یک طراحی تمام صفحه با حاشیه‌های بسیار کوچک در دوطرف رو به رو هستیم.

در مورد مواد سازنده نیز می‌توان با اطمینان گفت که از فلز و شیشه در طراحی گوشی استفاده‌ی زیادی خواهد شد و شیشه علاوه بر جلوی موبایل، پشت آن را نیز خواهد پوشاند. دلیل این، شارژ بی‌سیمی است که ال‌ جی به احتمال زیاد در نسخه‌ی عرضه‌ شده در ایالات متحده‌ خواهد گنجاند. همان‌طور که انتظار می‌رود قاب فلزی نیز همه‌چیز را به خوبی در کنار هم نگه می‌دارد.

دو خصوصیت محتمل دیگر، مقاومت در برابر آب و مقاومت بسیار بالا در مقابل شکستگی هستند که ممکن است در ال جی جی 7 ببینیم.به این دلیل که گوشی جی 6 هردوی این خصوصیات را در خود داشت و بعید است ال جی در این زمینه بخواهد پسرفتی در گوشی‌های خود ایجاد کند.

در مورد پورت‌های این گوشی (خودتان می‌دانید که داریم راجع به پورت 3.5 میلی‌متری صدا صحبت می‌کنیم!)، هنوز اطلاعات کافی در دسترس نیست. با در نظر گرفتن علاقه‌ی ال‌ جی به صوت Hi-Fi، منطقی خواهد بود که جی 7 هم با شکلی از DAC (تبدیل‌کننده‌ی دیجیتال به آنالوگ) عرضه شود تا صدای های فای باکیفیت‌ هم برای علاقه‌مندان وجود داشته باشد. با این‌حال، این لزوما به این معنا نیست که پورت 3.5 میلی‌متری صدا حتما وجود دارد؛ تصمیم‌ این‌که آیا این پورت در این گوشی وجود خواهد داشت یا خیر، با ال‌ جی خواهد بود. ال جی هنوز راه «فقط USB نوع C»  را در پیش نگرفته است، اما نمی‌توان گفت که این روند در جی 7 هم ادامه خواهد داشت.

صفحه نمایش ال جی جی 7

LG V30 Review 130 600x400 - ال جی جی 7 (LG G7): هرآن‌چه راجع به سخت‌افزار، طراحی و قابلیت‌های این گوشی می‌دانیم

هما‌ن‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، صفحه نمایش جی 7 به احتمال قریب به یقین، به طور کلی شباهت زیادی به جی 6 خواهد داشت. درنتیجه، یک صفحه‌ی 18:9 تمام صفحه تقریبا به طور قطعی در این گوشی حضور خواهد داشت.

این صفحه [تقریبا!] QHD خواهد بود، اما هم‌اکنون که ال جی با صفحه‌های آمولد همانند گوشی وی 30 (V30) هم کار کرده است، نمی‌توان به طور حتمی گفت که صفحه‌ی این گوشی LCD یا AMOLED خواهد بود. به همین‌دلیل است که بعضی شایعات اخیرا به این اشاره داشته‌اند که جی 7 از همان واحد صفحه نمایشی که در V30 استفاده شده بود،بهره خواهد برد. ما امیدواریم که اگر صفحه‌ی آمولد استفاده شد، از صفحه‌های باکیفیتی استفاده شود تا مشکلات کیفی که V30 دچار آن‌ها شده بود، تکرار نشود. متاسفانه، این یکی از مسائلی است که گوشی V30 را دچار مشکلاتی کرده بود.

منطقی است که این صفحه نمایش با دالبی ویژن و استاندارد HDR10 که به صورت آهسته ولی رو به افزایشی در حال تبدیل شدن به استاندارد همگانی در گوشی‌های هوشمند است نیز، مطابقت داشته باشد. با شناختی که از ال جی داریم، دور از انتظار نیست که بازهم یک طیف گسترده‌تر از رنگ‌ها را در صفحه‌ی ال جی جی 7 ببینیم.

دوربین ال جی جی 7
LG V30 Review 105 600x400 - ال جی جی 7 (LG G7): هرآن‌چه راجع به سخت‌افزار، طراحی و قابلیت‌های این گوشی می‌دانیم

دراین‌جا مورد غافل‌گیرکننده‌ای دیده نمی‌شود؛ همانند جی  6 و جی 5 قبل از آن، جی 7 مجهز به یک دوربین دوگانه خواهد بود، زیرا این به نوعی امضای سخت افزاری پرچم‌دارهای این شرکت کره‌ای است. چندین نسل از گوشی‌های ال جی مجهز به یک دوربین با لنز معمولی و یک دوربین با لنز عریض بوده‌اند که این شامل گوشی‌های سری V هم می‌شود. شایان ذکر است که ال‌جی هنوز هم تنها سازنده‌ی بزرگ تلفن‌های همراه است که هم‌چنان دوربین‌های زاویه عریض تولید می‌کند، زیرا بقیه تقریبا همگی به سمت لنزهای درازتر تله فوتو برای پرتره برداری پیشرفته حرکت کرده‌اند.

احتمال زیادی وجود دارد که جی 7 الهامات زیادی از وی 30 که در زمان خود عریض‌ترین دیافراگم، یعنی f/1.6 را داشت، بگیرد. این دیافراگم نور را به سمت یک دوربین 16 مگاپیکسلی راهنمایی می‌کرد، در حالی که دوربین 13 مگاپیکسلی زاویه عریض دارای دیافراگم f/1.9 بود. البته باید توجه داشت که سخت‌افزار فقط نیمی از ماجرا است و نرم‌افزار به همان میزان مهم است، و ال جی در بردن بیشترین استفاده از دوربین‌هایش موفق بوده است.

هنوز مشخص نیست که آیا جی 7 هم از همین امکانات بهره خواهد برد یا خیر، اما حدس می‌زنیم که به خاطر کامل بودن V30 ازاین لحاظ، این اتفاق خواهد افتاد. البته همیشه می‌توان ریسک کرد تا شاید بتوان به نوآوری‌هایی رسید؛ و در تئوری ال جی می‌تواند چیزهای جذابی را در مدت زمان باقیمانده ارائه دهد.

چیزی که از آن اطمینان داریم این است که بی ‌صبرانه منتظریم ببینیم که ال جی چه چیزی را برای ارائه در چنته دارد!

سخت‌افزار ال جی جی 7

سال گذشته، ال‌ جی از جاه‌طلبی سامسونگ ضربه خورد، زیرا سامسونگ از چیپ‌های اسنپ‌دراگون 835 که تازه ارائه شده بودند، استفاده کرد و ال جی را مجبور به استفاده از چیپ قوی، اما “قدیمی” اسنپ‌دراگون 821 در جی 6 کرد. خوشبختانه این موضوع،به نظر نمی‌رسد که این امسال صادق باشد؛ زیرا سامسونگ موفق نشده است که چیپ اسنپ‌دراگون 845 را به صورت اختصاصی از آن خود کند و این چیپ است که می‌تواند برگ برنده‌ی اصلی ال جی در جی 7 باشد.

اسنپدراگون 845 که متشکل از چهارهسته‌ی 2.85 گیگاهرتزی و 4 هسته‌ی مفید 1.8 گیگاهرتزی است، با یک پردازنده‌ی 10نانومتری کار می‌کند و قرار است که بسیار قوی‌تر و کم‌مصرف‌تر از پردازنده‌ی پیشین خود باشد که این همیشه وسوسه‌کننده است. گوشی‌های سطح بالای ال‌ جی بهترین عملکرد باتری بین بقیه‌ی موبایل‌ها را ندارند، بنابراین یک چیپ‌ ست با راندمان بالاتر بی‌شک به ال‌ جی G7 کمک می‌کند که در عین داشتن عملکرد باتری بهتر با یک بار شارژ کردن، عملکرد بی‌نظیری را ارائه دهد.

  اسنپ‌دراگون 845 اسنپ‌دراگون 835
فرآیند تولید 10 نانومتری نسل دوم (LPP) 10 نانومتری نسل اول (LPE)
هسته‌های پردازشی 4x Kryo 385 با 2.8 گیگاهرتز

+ 4x Kryo 385 با 1.8 گیگاهرتز (A-55 کاستوم)

4x Kryo 280 با2.45 گیگاهرتز

+ 4x Kryo 280 با 1.9 گیگاهرتز

پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو 630، 2x 2400×2400 با 120 FPS (واقعیت مجازی)؛ قابلیت شناسایی اجسام فیزیکی در حین VR. آدرنو 540
مودم (اینترنت) اسنپ‌دراگون X20 LTE (5xCA)

(دانلود: Cat 18، تا 1200مگابیت بر ثانیه؛ آپلود: Cat 13، تا 150 مگابیت بر ثانیه، 4×4 MIMO)

اسنپ‌دراگون X16 LTE (4xCA)

(دانلود: Cat 16، تا 1000مگابیت بر ثانیه؛ آپلود: Cat 13، تا 150 مگابیت بر ثانیه)

هم‌پردازشی AI بله، Hexagon 685 بله، Hexagon 682
انکد ویدیو 4K HDR با 60 فریم بر ثانیه 4K HDR با 30 فریم بر ثانیه
پردازش سیگنال تصویر کوالکام اسپکترا 280، پشتیبانی از دوربین 16 مگاپیکسل تا 60 فریم بر ثانیه کوالکام اسپکترا 180

 

رم و حافظه‌ی داخلی

هنوز اطلاعاتی راجع به این‌که جی 7 به چقدر رم مجهز خواهد بود، در دسترس نیست، اما می‌توان با اطمینان گفت که 4 گیگابایت رم حداقل میزان در نظر گرفته شده است. با این وجود، ال جی می‌تواند از 6 یا حتی 8 گیگابایت رم استفاده کند تا بتواند با قوی‌ترین دستگاه‌های روز رقابت داشته باشد. در مورد حافظه 64 گیگابایت استاندارد فعلی برای موبایل‌های پرچم‌دار است و می‌توان با اطمینان گفت که جی 7 دارای حداقل همین‌ میزان حافظه‌ی داخلی خواهد بود.

قیمت و تاریخ عرضه ال جی جی 7

در چندسال گذشته، LG معمولا پرچم‌دارهای خود را در MWC بارسلونا معرفی کرده‌ است و معمولا یک روز قبل از شروع این رویداد این کار را می‌کند. امسال، MWC 26ام فوریه شروع می‌شود؛ از این رو، حدس اولیه‌ی ما این است که معرفی LG G7 احتمالا در 25 فوریه انجام خواهد شد که می‌تواند با معرفی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس تداخل داشته باشد.

با این‌حال، همان‌طور که قبل‌تر بیان شده است، ال جی لزوما در MWC 2018 پرچم‌دار بعدی خود را معرفی نمی‌کند. این تغییر عقیده به احتمال زیاد به خاطر تغییرات داخلی ایجاد شده در شرکت ال جی است. مدیرعامل جدید ال جی، جو سونگ جین ظاهرا به بخش تلفن همراه این شرکت دستور داده است که طراحی تلفن‌های همراه پرچم‌دارش را کاملا از نو انجام دهد. به گفته‌ی یکی از مقامات ال جی که نام خود را فاش نکرده است، بعد از CES 2018، تیم مسئول طراحی موبایل‌های پرچم‌دار که ممکن است اصلا جی 7 نامیده نشود، دستور دریافت کرده است که طراحی این پروژه را متوقف کند و آن را از ابتدا بازنگری کند.

رویکرد این شرکت با مدیریت جدید ظاهرا از این قرار است که تلفن‌های همراه فقط در صورت مناسب بودن زمان رونمایی شوند و فقط برای رقابت با سامسونگ و دیگر غول‌های اندروید، به صورت عجله‌ای گوشی را رونمایی نکنند. هرچند به نظر می‌رسد که این یک تصمیم سخت‌گیرانه باشد، با این حال احتمالا این تصمیم درستی برای جلوگیری از متضرر شدن شاخه‌ی تلفن‌های همراه ال‌ جی و نباختن قائله است. این با شایعات درز کرده‌ی اخیر نیز تایید شد که ادعا می‌کنند که گوشی بعد از G7 در دست طراحی است اما تا زمانی که موقعیت مناسبی برای عرضه‌ی آن وجود نداشته باشد، به تعویق می‌افتد.

در مورد قیمت هم، ما انتظار داریم که قیمت جی 7 چیزی بین 700 تا 800 دلار باشد. ال جی جی 6 در زمان عرضه قیمت 699 دلاری داشت که به دلایل مختلف، ارزش خود را از دست داد، بنابراین، منطقی است که حداقل قیمت در زمان شروع برای ال جی G7 699 دلار باشد. بسیار بعید است که ال جی برای پرچم‌دار بعدی خود قیمت پایین‌تری در نظر بگیرد، اما سخت‌افزاری که به شما ارائه می‌شود، در مقایسه با هزینه‌ی پرداختی شما، بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

در پایان هم باید گفت که زمان عرضه‌ی ال جی جی 7 احتمالا در زمان مارس – آوریل باشد که طبعا ابتدا در کره‌ی جنوبی و سپس در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تمام شایعات، اطلاعات، اخبار در مورد گلکسی اس 9 

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.