آی پینز

ال جی از فناوری نمایشگر جدید OLED.EX رونمایی کرد

امروز و در آستانه برگزاری نمایشگاه CES 2022 ال جی از یک فناوری نمایشگر تلویزیون اولد جدید به نام OLED.EX رونمایی کرد. این فناوری که EX در نام آن مخفف دو کلمه “Evolution” به معنی تحول و “EXperience” به معنی تجربه است، به منظور بهبود کیفیت کلی تصویر به واسطه بهبود 30 درصدی روشنایی در مقایسه با صفحات نمایش اولد معمولی توسعه یافته است.

تکنولوژی جدید OLED.EX ال جی چیست؟

فناوری جدید OLED.EX از همان ویژگی بنیادین نمایشگرهای اولد در زمینه ساطع کردن نورد استفاده می‌کند که امکان ارائه مشکی کاملاً تیره و رنگ‌های دقیق‌تر را فراهم می‌کند. اما، این همه ماجرا نیست. ال جی در این فناوری جدید خود از ترکیبات دوتریوم برای تولید دیودهای تابش نور آلی بسیار کارآمد استفاده کرده است. این دیودها می‌توانند نور بیشتری از خود ساطع کنند، که به نوبه خود بهبود کیفیت تصویر، افزایش روشنایی و افزایش دقت رنگ را بدون هرگونه اعوجاجی در تصویر، به همراه دارد.

دوتریوم دو برابر سنگین‌تر از هیدروژن است و در مقادیر بسیار کمی در طبیعت یافت می‌شود، از همین رو ال جی راه جدیدی برای استخراج آن ابداع کرده تا بتواند تولید نمایشگرهای OLED.EX را از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه و توجیه‌پذیر کند.

فناوری نمایشگر جدید OLED.EX

این فناوری جدید با الگوریتم اختصاصی ال جی که مبتنی بر یادگیری ماشین است ترکیب شده تا کارایی آن بهبود پیدا کند. الگوریتم مذکور می‌تواند میزان استفاده از دیودهای ساطع کننده نور آلی (تا 33 میلیون) را پیش‌بینی کرده و بر اساس الگوی مصرف کاربر، توان خروجی و مصرف برق نمایشگر را به شکلی بهینه کنترل کند.

دکتر اوه چانگ هو، معاون اجرایی و رئیس بخش تلویزیون در کمپانی LG Display در رابطه با این فناوری جدید گفته:

هدف ما در فناوری جدید OLED.EX، ارائه تجربه‌ای نوآورانه‌تر و پیشرفته‌تر برای مشتریان است که از طریق تکامل فناوری اولد، الگوریتم‌ها و طراحی‌ها، محقق می‌شود.

علاوه بر همه این‌ها، فناوری جدید ال جی میزان حاشیه اطراف صفحه نمایش را نیز از 6 میلی‌متر به 4 میلی‌متر کاهش می‌دهد (در تلویزیون‌های 65 اینچی) و می‌تواند تجربه بسیار بهتری را در تماشای محتوای ویدیویی به ارمغان بیاورد.

انتظار می‌رود فناوری OLED.EX از سه ماهه دوم سال 2022 در تلویزیون‌های اولد به کار گرفته شود. ال جی همچنین وعده معرفی نمایشگرهای اولد شفاف جدید را  نیز در رویداد CES 2022 داده است. این نمایشگاه قرار است از پنجم ژانویه (15 دی) در لاس وگاس آغاز شود. منتظر پوشش خبری دیجی رو از این رویداد بزرگ حوزه فناوری باشید.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها