فرصت طلبی ال جی از قطع همکاری گوگل و هواوی!

هواوی در چند وقت اخیر شرایط بسیار بدی را سپری کرده و در حال حاضر با تحریم‌های اعمال شده از سوی شرکت‌های آمریکایی، بخش تولید گوشی‌های هوشمند این شرکت در یک بحران واقعی گرفتار شده است. با اینکه اوضاع کنونی هواوی برای بسیاری از برندهای رقیب می‌تواند از لحاظ مالی مفید باشد و مطمئناً بسیاری از آن‌ها از اتفاقی که برای شرکت چینی افتاده خوشحال هستند، اما در این شرایط کسی به خود اجازه نمی‌دهد به حال و روز هواوی بخندد و شادی خود را علنی کند، زیرا چنین حرکتی مطمئناً عواقب ناخوشایندی را می‌تواند به همراه داشته و باعث سرزنش افکار عمومی شود.

بیشتر بخوانید:

اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، احتمالاً کسب و کار گوشی‌های هوشمند هواوی در سراشیبی سقوط و ورشکستگی قرار خواهد گرفت. خارج شدن این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند، مطمئناً برای شرکت‌های رقیب خبری خوش خواهد بود. چرا که هواوی در حال حاضر به عنوان دومین تولید کننده برتر گوشی در جهان شناخته شده و 20 درصد از بازار این محصول را به خود اختصاص داده است. اما همان طور که اشاره کردیم، در شرایط فعلی و از ترس افکار عمومی، کسی نمی‌تواند شادی خود را به صورت علنی بروز دهد.

با تمام این حرف‌ها، امروز شعبه آفریقای جنوبی ال جی اقدام به ارسال یک توییت کرده و از روابط گرم و چندین ساله خود با گوگل گفته است! در این توییت یک تصویر اسکرین شات هم درج شده که در آن از گوگل اسیستنت پرسیده شده بهترین دوست تو کیست؟ گوگل اسیستنت هم در جواب گفته: “نمی‌خواهم زیاده‌روی کنم، اما به نظرم تو و من روابط خوبی با هم داشته‌ایم.”

طبیعتاً ارسال چنین توییتی می‌تواند تفسیرهای زیادی داشته باشد. ممکن است ال جی از قبل این توییت را به عنوان یک حرکت تبلیغاتی برنامه‌ریزی کرده و حالا در یک زمان بد آن را منتشر کرده است. از طرفی هم ممکن است این شرکت کره‌ای در یک اقدام ناشایست فرصت را غنیمت شمرده تا بتواند از آب گل آلود برای خود ماهی بگیرد که اگر چنین باشد، باید یک تجدید نظر اساسی در مورد شیوه‌های تبلیغاتی آنلاین خود داشته باشد، زیرا حرکاتی از این دست به جای اینکه مفید باشند بیش‌تر باعث لطمه خوردن وجهه عمومی برندی مانند ال جی خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar