افت 25 درصدی فروش گوشی‌های ال جی در سه ماهه سوم 2019

شرکت ال جی الکترونیکس گزارش مالی خود برای سه ماهه سوم سال جاری را منتشر کرد. ظاهر امر، نتایج مثبتی را نشان می‌دهد: بالاترین میزان فروش تاریخ این شرکت بین ماه های جولای و سپتامبر و بیشترین میزان سودآوری در ده سال گذشته. با این حال، با اینکه بخش ارتباطات موبایلی این کمپانی توانست زیان عملیاتی خود را از 268 میلیون دلار به 138.2 میلیون دلار کاهش دهد اما گزارش‌ها هنوز از افت فروش 24.5 درصدی گوشی های هوشمند ال جی حکایت دارند.

ال جی علت فروش نه چندان خوب خود را “بازار جهانی چالش برانگیز گوشی‌های هوشمند” عنوان کرده است. تنها نقطه عطف عملکرد بخش موبایل این شرکت در سال گذشته، فروش خوب محصولات سری 5 جی در بازار داخلی بوده که به کاهش زیان عملیاتی از 19.4٪ به 10.6٪ کمک کرده است. با این حال، این بخش از شرکت هنوز هم در وضعیت هشدار قرار دارد که اتفاق چندان خوبی نیست.

ال جی برای سه ماهه آتی رقابت شدید قیمت بین گوشی های هوشمند جدید را پیش بینی کرده، و این در حالی است که انتظار می رود بازار داخلی کره به واسطه مقررات یارانه‌ای سختگیرانه‌تر، تضعیف شود. اما به هر حال، این شرکت امیدوار است بتواند با فروش خوب گوشی جدید ال جی جی 8 ایکس تینکیو با نمایشگر دوگانه اصلاح شده، وضعیت خود را تاحدودی بهبود ببخشد. اما در مجموع انتظار می رود زیان‌دهی شرکت در سه ماه آتی نیز همچنان ادامه داشته باشد، چرا که معرفی و عرضه محصولات جدید با هزینه‌های مضاعف بازاریابی همراه خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها