ارائه مدرک جدید لینوکس در پلتفرم Azure توسط مایکروسافت

همگان مایکروسافت و دنیای لینوکس را به نوعی دشمن هم می‌دانند، اما در حقیقت اینطور نیست و ردموندی ها در بطن کمپانی خود با لینوکس بسیار دوست و مهربان می‌باشند و اتفاق اخیر نیز این موضوع را تایید می‌کند.

به تازگی مایکروسافت در وب سایت خود خبری در مورد ارائه یک مدرک جدید تحت پلتفرم Azure منتشر کرده، که باعث خوشحالی لینوکسی‌ها شده است، بر همین اساس و به دنبال انتشار این خبر موسسه بنیاد لینوکس با افتخار از همکاری خود با غول نرم افزاری دنیا صحبت می‌کند.

طبق گفته جیم زملین، مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، همکاری بین مایکروسافت و بنیاد لینوکس امری موفق خواهد بود، به‌خصوص امروزه که مایکروسافت تعدادی از نرم افزارهای اختصاصی خود را از جمله فریم ورک دات نت، موتور جاوا اسکریپت چاکرا برای اینترنت اکسپلورر ، ویژوال استودیو کد و چند نرم‌افزار دیگر را به صورت متن باز ارائه کرده است.

بنیاد لینوکس و مایکروسافت همچنین به SysAdmins که پیچیده‌ترین و مهم‌ترین سیستم IT دنیا را مدیریت می‌کند متعد هستند. چرا که SysAdmin امروزه به دانش ویندوز و هم به لینوکس نیاز دارد.

جیم زملین می گوید:

کسانی که در آموزش و ارائه مدرک این طرح دوگانه شرکت کنند سود زیادی خواهند برد!

سال گذشته مایکروسافت سیستم عامل تحت کرنل لینوکس خود را آماده کرد که متخصصان از آن برای Azure Cloud Switch در دیتا سنترهای خود و هم برای ارتباط و همکاری با نام های بزرگ دنیای لینوکس همچون Red Hat و SUSE استفاده می‌کنند.

هرچند مایکروسافت و لینوکس به sysAdmin متعهد هستند و sysAdmin به مدرک جدید مایکروسافت دسترسی دارد، اما متقاضیان ابتدا باید گواهی SysAdmin بنیاد لینوکس را با موفقیت دریافت کرده باشند تا بتوانند در آزمون مدرک جدید مایکروسافت شرکت نمایند .

برای مطالعه جزئیات بیشتر می‌توانید به وب سایت بنیاد لینوکس مراجعه نمایید.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.