دیجی فکت:۲۶ دانستنی درباره‌ی لندن

دیجی فکت:۲۶ دانستنی درباره‌ی لندن

دیجی فکت امروز دربارهٔ لندن، پایتخت انگلستان است. این شهر سالانه میزبان بسیاری گردشگر و توریست در سراسر دنیاست. اما چه چیزهایی هست که راجع به این شهر نمی‌دانیم؟ در ادامه با دیجی رو همراه باشید!

۱.در ژانویهٔ سال ۲۰۱۵، لندن ۸.۶۳ میلیون نفر جمعیت داشت که این میزان بالاترین میزان جمعیت برای این شهر از سال ۱۹۳۹ بوده است.

۲. لندن در سال ۲۰۱۶ به عنوان ششمین شهر گران دنیا برای زندگی دسته بندی شد.

۳. لندن در سال ۲۰۱۴، ۱۶ میلیون گردشگر بین المللی را به خود جذب کرد که این میزان لندن را به بیشترین شهر بازدید شده در دنیا تبدیل کرد.

۴. Big Ben لندن برج نیست، بلکه زنگی که داخل آن است می‌باشد.

۵. لندن توسط رومی‌ها تاسیس شد و آن را Lomdinium نامیدند.

۶. ترافیک در مرکز لندن به سرعت درشکه‌های اسب صد سال پیش حرکت می‌کند.

۷. در سال ۱۸۹۱ لندن برای پیشی گرفتن از پاریس سعی کرد سازه‌ای به اندازهٔ برج ایفل بسازد اما این سازه بی ثبات بود، هیچوقت کامل نشد و سرانجام در سال ۱۹۰۷ تخریب شد.

۸. لندن در اواسط قرن ۱۴ به دلیل طاعون حدود یک سوم از جمعیتش را از دست داد.

۹. مردن در مجلس پارلمان لندن غیرقانونی است.

۱۰. ۴۰٪ از لندن را فضای سبز تشکیل می‌دهد.

۱۱. لندن ۷۲ میلیاردر دارد، یعنی بیشتر از تمام شهرهای دنیا.

۱۲. در لندن به بیش از ۳۰۰ زبان صحبت می‌شود که این موضوع لندن را به یکی از متنوع‌ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است.

۱۳. در سال ۱۹۵۲ بین ۴ هزار تا ۱۲ هزار نفر آن هم فقط در طی چند روز، به دلیل آلودگی هوا در لندن درگذشتند.

۱۴. اگر بیگ بن امروز ساخته می‌شد حدود ۲۲۲ هزار دلار هزینه بر می‌داشت.

۱۵. در طول آغاز جنگ جهانی دوم، باغ وحش لندن تمام حیوانات سمی‌اش را کشت تا مبادا بمب به باغ وحش بخورد و این حیوانات فرار کنند.

۱۶. ۲۰٪ از تمام زنان لندن در طول دههٔ۱۷۰۰  روسپی بوده‌اند.

۱۷. حدود نیم میلیون موش در قطار زیرزمینی لندن وجود دارد.

۱۸. لهجهٔ بریتیش امروزی اولین بار در زمان انقلاب آمریکا و در میان عالی رتبه‌های لندن ظهور کرد. تا پیش از آن لهجهٔ بریتیش اصلاوجود نداشت.

۱۹. در سال ۲۰۱۲، لندن به اولین شهری تبدیل شد که ۳ بار میزبان بازی‌های المپیک تابستانی مدرن شده بود.

۲۰. در قرن ۱۶ در لندن قانونی تصویب شد که کتک زدن زن توسط شوهرش را پس از ساعت ۹ شب غیرقانونی اعلام می‌کرد. این قانون فقط به این دلیل بود که سر و صدا مزاحم خواب مردم نشود!!!

۲۱. در سال ۲۰۱۴، یک جای پارک ساده در لندن ۴۰۰ پوند فروخته شد.

۲۲. تعداد رستوران های هندی لندن بیشتر از خود بمبئی یا دهلی است.

۲۳. ۱۰ هزار روباه در لندن زندگی می‌کنند.

۲۴. ۷۰٪ از مسافرت‌هایی که با قطار در انگلستان انجام می‌شود یا از لندن شروع می‌شود و یا به لندن ختم می‌شود.

۲۵. طبق تعریف سازمان ملل آنقدر درخت در لندن وجود دارد که می‌توان آن را جنگل نامید.

۲۶. پل لندن که در دههٔ ۱۸۳۰ ساخته شده بود در سال ۱۹۶۷ به آریزونا منتقل شد.

اگر دوست دارید دانستنی‌های مربوط به موضوع خاصی را در دیجی فکت دنبال کنید، موضوع را در قسمت نظرات ارسال کنید.

دیجی فکت ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

 

4 دیدگاه

 1. در مطلب جز اینکه چند مورد دیده نشد یکی موزه مادام تسو یا توسو که بیشترین توریست رو به خودش معطوف کرده . مسئله دیگه چون به تاریخ برگردیم هند و چند کشور دیگه اس مستعمرات انگلیس بوده بعید به نظر نمیاد که با مطلب توام باشه . هوای ابری شو دوس دارم . بله بقدری سرسبزه که در پارک هاش قدم زدن لذت خاصی بهت میده اما وقتی بارون بزنه لذتو با خودش می بره . مردمش کمی
  در خودشونن به دلایل جنگهای مختلف یا در آمدهای نه زیاد بالا . بانک های اون
  دیدنی هستن و اصولا؛ در اغلب اروپا سنگفرشهای خیابونا مثل هم هستن و این زیباترش کرده و هم به خاطر مسائل مهم رانندگی و آسفالت . نمیشه گفت خسیس لفظ بهترش مقتصد بودنشون که بازتاب تاریخی داره . مبادی آداب هستن اصولا؛ افرادی که در کالج ها یا دانشگاه های این کشور محترم درس خوونده یا می خوونن خود بخود به این حالت نزدیک و آمیخته میشن مثل
  هنرمند دوس داشتنی ام فرشید امین و کلا؛ برخوردهایی که داشتم . پلیس
  انگلیس بخصوص اسکاتلندیارد اون حرف حسابی میزنه و میشه گفت در رتبه گیری دوم بعد فرانسه که اول یه زمانی بوده نمیدونم حالا در چه رتبه ای هس بعد ترکیه و بعضی کشورای عرب خیلی خشن و بیرحم اما امریکا خشونتش باز متفاوته شاید بدلیل آپن بودنش . آلمان بله و شاید به دلیل نه نزاد پرستی که خب ما آریایی تباریم بهر صورت خدشه ای بهشون وارد نکرده باشم خشونت هست و این برای یک پلیس حکمیت داره با این همه باز گونه های دیگر میشه یافت . در مورد فستیوال ها و نوع مهمان گرایی یا پذیرایی از یک فرد سخن به دراز میکشه اما چون اشاره ای نشده بود . در اکثر کشورهایی که با جنگ های اول دوم یا در خودشون داشته و جیره بندی و .. از این قبیل مشکلات رو بدوش کشیده اند زنان چاره ای جز آنچه در مطلب عنوان شده نداشته و نخواهند داشت . در گروه های یاهو یا… جستجو یک سایت خوب رو داشته باشید سر یع مشاهده که سایت دختران سکسی ایرانی و یا خفن …رو
  خواهید داشت بنابراین با منم منم یا حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود یا قضاوت های ظاهری در مورد کشور یا مردمان دیگر با این همه دروغ خلف وعهده عدم رعایت پاک بودن شخصی یا محیط زیست – پیاده رو ها – خطوط مختلف رانندگی که بنده بیشتر در سینگاپور بی اندازه و زیبا دیدم در نظر بگیریم یعنی رشد فرهنگی اشان از من یکی بسیار فراتر است . متشکرم .

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید